Zamknij

Małgorzata Ostrowska-Królikowska uczciła pamięć Agnieszki Osieckiej. Wzruszający cytat [FOTO]

26.01.2021 16:38
Małgorzata Ostrowska-Królikowska
fot. Grzegorz Banaszak/REPORTER/ EAST NEWS

Małgorzata Ostrowska-Królikowska opublikowała zdjęcie, które skomentowała cytatem z jednego z tekstów autorstwa zmarłej Agnieszki Osieckiej. Internauci nie kryli wzruszenia wpisem wdowy po Pawle Królikowskim.

Agnieszka Osiecka to jedna z najważniejszych postaci w świecie krajowej poezji i dziennikarstwa, a także prawdziwa ikona jeśli chodzi o tworzenie tekstów piosenek. Wiersze pochodzącej z Warszawy niepokornej artystki możemy usłyszeć w największych przebojach polskiej sceny muzycznej. Ciężko wymienić wszystkie hity, do których Osiecka napisała teksty, miała ich na koncie ponad 2 tysiące. "Okularnicy", "Małgośka" - to zaledwie promil jej dokonań. Muzykę do jej słów pisali najwybitniejsi kompozytorzy, a śpiewały takie gwiazdy jak Maryla Rodowicz, Edyta Górniak czy Skaldowie. Niestety, jej inspirujące życie, które stało się scenariuszem serialu TVP o poetce, przerwała choroba nowotworowa.

Agnieszka Osiecka zmarła w marcu 1997 roku, przegrywając walkę z rakiem jelita grubego. Artystka pozostanie jednak na zawsze w sercach oddanych fanów jej twórczości oraz niezapomnianych słowach jej utworów. Podobnie jak w przypadku Pawła Królikowskiego, który odszedł od nas w lutym 2020 roku. Wdowa po aktorze, Małgorzata Ostrowska-Królikowska stara się poradzić sobie z ogromną stratą. Tym bardziej wzruszające jest nawiązanie do słów Agnieszki Osieckiej pod najnowszym zdjęciem aktorki.

ZOBACZ TAKŻE:  Małgorzata Ostrowska-Królikowska jest zła na Pawła Królikowskiego? "Czasem krzyczę na niego"

Małgorzata Ostrowska-Królikowska uczciła pamięć Agnieszki Osieckiej

Na profilu Małgorzaty Ostrowskiej-Królikowskiej na Instagramie pojawiło się niepozorne zdjęcie, na którym aktorka pozuje na tle zaśnieżanego krajobrazu w zimowej czapce. Uwagę fanów zwrócił jednak cytat z piosenki Ireny Santor "Nie narzekajmy na klimat". Autorką tekstu do utworu jest Agnieszka Osiecka.

- Od czasu do czasu jest zima raz na rok albo na dwa, nie narzekajmy na klimat i bierzmy co los nam dał - cytuje Ostrowska-Królikowska.

Fani docenili, że Małgorzata doceniła wspaniały tekst poetki, pod postem pojawiło się wiele pozytywnych komentarzy.

- Pani Małgosiu to są dobre słowa dla wszystkich malkontentów, którzy na wszystko narzekają. Dobrej nocy - napisała jedna z internautek.