Zamknij

Małgorzata Potocka walczy o przetrwanie teatru Sabat. Prezydent Warszawy odmówił wsparcia

Patrycja Chudolińska
30.04.2020 17:48
Małgorzata Potocka
fot. Facebook/@Małgorzata Potocka-Nowicka

Małgorzata Potocka to znana polska artystka i twórczyni teatru kabaretowo-rewiowego Sabat. W związku z pandemią koronawirusa miejsce zostało zamknięte, a właścicielka ma problemy z jego utrzymaniem. O pomoc zwróciła się do prezydenta Warszawy, Rafała Trzaskowskiego.

Małgorzata Potocka jest jedną z wielu osób z branży artystycznej, które boleśnie odczuły ekonomiczne skutki pandemii koronawirusa. Gwiazda zmuszona była zamknąć swój teatr Sabat. Od kilku tygodni spektakle nie są organizowane, a koszty utrzymania miejsca są bardzo duże. W rozmowie z "Super Expressem" Małgorzata Potocka opowiedziała o problemach finansowych teatru.

- Zatrudniam około 50 osób. Balet, wokaliści, technika i gastronomia. Miesięczne utrzymanie mojego teatru to kwota 350 tys. złotych bez żadnego wsparcia, a teraz będzie w granicach 150 – 180 tys. zł - zdradziła.

Małgorzata Potocka walczy o teatr Sabat. Rafał Trzaskowski odmówił pomocy

Małgorzata Potocka z ogromnym zaangażowaniem walczy o przyszłość teatru. Ma nadzieję, że już niedługo wszystko wróci do normy. W rozmowie z "Super Expressem" przyznała, że zwróciła się o pomoc także do prezydenta Warszawy, Rafała Trzaskowskiego. Niestety, dostała odpowiedź odmowną.

- Ogromnie jest mi smutno, że teatry prywatne są pomijane. Mój teatr jest jedynym teatrem rewiowym w Polsce i nigdy nie mam wsparcia. Ostatnio pisałam do prezydenta Warszawy, pana Trzaskowskiego. W końcu to teatr, który ozdabia Warszawę (...) Nie rozumiem, dlaczego ci, którzy decydują o Warszawie, odpowiedzieli mi, że "niestety, przepraszamy panią..."

RadioZET.pl/PCh