Zamknij

Małgorzata Rozenek broni prawa do aborcji. Ostry wpis celebrytki [FOTO]

Maciej Friedrich
14.04.2020 19:29
Małgorzata Rozenek broni prawa do aborcji. Ostry wpis celebrytki [FOTO]
fot. TRICOLORS/East News

Małgorzata Rozenek zabrała głos w sprawie ustawy o całkowitym zakazie aborcji. Celebrytka ostro skrytykowała odbierania kobietom praw do decydowania o tak ważnej dla nich kwestii. W emocjonalnym wpisie zaapelowała do swoich fanów.

Małgorzata Rozenek-Majdan to jedna z najpopularniejszych polskich celebrytek, która popularność zyskała między innymi jako gwiazda "Perfekcyjnej pani domu" i "Projektu Lady". Przez wiele fanek uznawana za wzór kobiety sukcesu i ikonę stylu, łączy telewizyjną popularność z aktywnością w mediach społecznościowych.

Na profilu celebrytki na Instagramie, gdzie obserwuje ją już ponad milion użytkowników, chętnie dzieli się z fanami zdjęciami z prywatnego życia. Małgorzata nie zapomina także, że popularność może wykorzystać do edukacji fanów i zwracania ich uwagi na ważne społecznie sprawy.

Małgorzata Rozenek ostro o zakazie aborcji. Gwiazda zaapelowała do fanów

Małgorzata Rozenek jest w zaawansowanej ciąży, o którą długo walczyła, korzystając z metody in vitro. Celebrytka doskonale wie, jak boli utrata ciąży, uważa jednak, że decyzja o aborcji powinna być indywidualną decyzją matki. Gwiazda opublikowała w sieci emocjonalny wpis, w którym ostro krytykuje projekt ustawy całkowicie zakazujący aborcji, nawet gdy ciąża była wynikiem gwałtu, zagraża życiu matki lub płód posiada ciężkie wady.

- Jutro Sejm ma się zająć projektem ustawy całkowicie zakazującej aborcji (również w przypadku ciąży będącej wynikiem gwałtu, ciężkich uniemożliwiających życie wad wrodzonych płodu czy ciąży zagrażającej życiu matki?) (...) Jako mama trójki dzieci poczętych dzięki metodzie In Vitro, nie jest mi z aborcją po drodze. Moje życiowe doświadczenia zawiodły mnie dokładnie na drugą stronę tych dylematów, ale moje doświadczenie, życie, przekonanie, nie może być wykładnią dla wszystkich. Każdy z nas ma inną, ale tak samo ważną drogę. Każdy z nas ma prawo do podejmowania swoich decyzji w zaciszu swojego sumienia. Każdy z nas ma prawo do decydowania o sobie i każdy z nas ponosi konsekwencje swoich wyborów - czytamy.

Rozenek-Majdan zaapelowała także do fanów, by powiedzieli "nie" fundamentalistom i walczyli o wolność kobiet. Na jednym ze zdjęć Małgorzata niecenzuralnym gestem jasno daje do zrozumienia, co myśli o projekcie ustawy.

- Być może chodzi o to, żeby dać pod stołem demokracji prezent Kościołowi? Powiedz nie! Nie zgadzaj się na decydowanie o Tobie fundamentalistom, zrób to dla wszystkich kobiet w Polsce. Życie potrafi nieźle zaskoczyć - zakończyła wpis gwiazda.

Zagłosuj

Zgadzasz się z Małgorzatą?

Liczba głosów:

RadioZET.pl/MF