Zamknij

Małgorzata Rozenek wydała na in vitro bajońską sumę. Otwiera fundację

Judyta Wanicka
17.12.2019 17:34
Małgorzata Rozenek i Radosław Majdan
fot. Instagram:@m_rozenek

Małgorzata Rozenek jest w ciąży z Radosławem Majdanem. Gwiazda TVN doczekała się potomka dzięki metodzie in vitro. Na terapię wydała sporą sumę, która jest nieosiągalna dla wielu bezpłodnych kobiet pragnących mieć dziecko. Małgorzata Rozenek dobrze zdaje sobie z tego sprawę, dlatego postanowiła ruszyć na pomoc bezpłodnym parom.

Małgorzata Rozenek zaszła w ciążę dzięki in vitro

Małgorzata Rozenek od kilku lat starała się o dziecko z Radosławem Majdanem. W tym celu gwiazda poddała się kosztownej terapii hormonalnej oraz skorzystała z metody in vitro. Jej dwaj synowie ze związku z Jackiem Rozenkiem - Stanisław i Tadeusz również zostali poczęci tym sposobem. Po kilku bezowocnych próbach 41-letniej żonie Radosława Majdana w końcu udało się zajść w upragnioną ciążę. Jeśli wierzyć doniesieniom magazynu "Party", Małgorzata Rozenek jest w czwartym miesiącu ciąży i spodziewa się syna. 

Małgorzata Rozenek pokazała ciążowy brzuszek na Instagramie [ZDJĘCIA]

Małgorzata Rozenek i Radosław Majdan nie ukrywali w wywiadach, że terapia kosztowała ich mnóstwo nerwów. Para musiała także ponieść spore wydatki finansowe, ponieważ in vitro w Polsce nie jest refundowane. Małgorzata Rozenek może mówić o wielkim szczęściu, że było ją stać na tak drogą terapię. Zdaje sobie jednak sprawę, że mnóstwo bezpłodnych kobiet nie może sobie pozwolić  na podobny wydatek. 

Są kobiety, które potrzebują małej ilości leków - wówczas ponoszą koszty na poziomie dziesięciu tysięcy. Ale są też takie, które potrzebują znacznie silniejszej stymulacji i zapłacą osiemnaście tysięcy - powiedziała w rozmowie z "Twoim Imperium". Statystycznie kobieta musi poddać się trzem procedurom. Ja miałam ogromne szczęście, bo w dwie ciąże zaszłam już po pierwszej - wyznała.

Małgorzata Rozenek otwiera fundację, której celem będzie pomoc kobietom, które nie mają środków na sfinansowanie in vitro. Gwiazda zamierza pozyskiwać partnerów do współfinansowania leczenia niepłodności.

Fundacja będzie zajmowała się edukacją i pomaganiem parom, które muszą korzystać z pomocy medycyny w leczeniu niepłodności. Bo ci ludzie często są zostawieni sami sobie. Wystąpiliśmy o wpisanie do rejestru fundacji, kończymy remont lokalu i ruszamy - powiedziała Małgorzata Rozenek "Twojemu Imperium".

Zagłosuj

Popierasz in vitro?

Liczba głosów:

RadioZET.pl/jw