Zamknij

Małgorzata Rozenek martwi się o swoją ciążę. Po wizycie u lekarza zaapelowała do przyszłych mam

Judyta Wanicka
20.01.2020 16:18
Małgorzata Rozenek
fot. Instagram:@m_rozenek

Małgorzata Rozenek spodziewa się dziecka z Radosławem Majdanem. 42-letnia gwiazda na razie znosi ciążę wzorowo, lecz ostatnio poważnie zaniepokoiła się o zdrowie swojego dziecka. Gwiazda zaapelowała do ciężarnych fanek, by podobnie jak ona, ograniczył spacery na świeżym powietrzu.

Małgorzata Rozenek jest w piątym miesiącu ciąży. 42-letnia gwiazda doczekała się pierwszego dziecka z Radosławem Majdanem, które zostało poczęte metoda in vitro. Wiadomo już, że na świat przyjdzie chłopiec, termin porodu zaplanowany jest na czerwiec 2020 roku. Małgorzata Rozenek na razie przechodzi ciążę podręcznikowo. Niemniej, jak każda przyszła mama, miewa obawy związane ze zdrowiem wyczekiwanej pociechy. Ostatnio gwiazdę zaniepokoił szkodliwy wpływ smogu na ciążę.

Małgorzata Rozenek w ciąży ostrzega przed smogiem

Smog jest bardzo niebezpieczne dla kobiet w ciąży. Wdychanie zanieczyszczonego powietrza może powodować szereg problemów zdrowotnych u przyszłej mamy oraz dziecka. Wcześniactwo i niska waga urodzeniowa, a także gorsza odporność na infekcje to tylko niektóre z wymienianych przez lekarzy komplikacji.

Smog a ciąża. Sadza z zanieczyszczeń powietrza przenika do łożyska

Małgorzata Rozenek jest szczególnie narażona na szkodliwe działanie smogu, ponieważ w sezonie jesienno-zimowym wzrasta stężenie zanieczyszczeń w powietrzu. Nic dziwnego, że gwiazda postanowiła skonsultować się ze swoim lekarzem prowadzącym. Bogatsza o niezbędną wiedzę, zaapelowała do ciężarnych kobiet, by ograniczyły spacery na świeżym powietrzu.

Słuchajcie dziewczyny, bardzo uważajcie dzisiaj na straszny smog. Rozmawiałam dzisiaj z moim lekarzem prowadzącym. Normy zanieczyszczenia powietrza dzisiaj w całej Polsce, a szczególnie w Małopolsce i na Śląsku, przekraczają o kilkaset procent w przypadku Warszawy i ponad tysiąc procent w przypadku Małopolski i Śląska - poinformowała.

To jest tak, że my w ciąży naprawdę musimy zwracać uwagę na jakość powietrza i jeżeli jest taka pogoda, jaka jest, to musimy ograniczać wychodzenie na dwór, co więcej musimy ograniczać to wychodzenie z małymi dziećmi - powiedziała Małgorzata Rozenek na Instastory.

Szefowa "Projekt Lady" wzięła sobie do serca przestrogi lekarza i za każdym razem sprawdza, jaka jest jakość powietrza. Na dłuższe spacery stara się wybierać tylko wtedy, gdy wskaźniki pokażą niższe stężenie zanieczyszczeń.

Małgorzata Rozenek w ciąży 10 lat temu. Różnica jest porażająca [ZDJĘCIA]

Zagłosuj

Obawiasz się smogu?

Liczba głosów:

RadioZET.pl/jw