Zamknij

Małgorzata Rozenek odpowiada na krytykę ze strony Pauliny Młynarskiej

16.02.2021 17:48
Małgorzata Rozenek
fot. ADAM JANKOWSKI/REPORTER/EAST NEWS

Paulina Młynarska bardzo często zabiera głos w różnych sprawach społecznych czy politycznych. W swoich wypowiedziach krytykuje stereotypy i piętnuje niewłaściwe, jej zdaniem, zachowania i działania znanych osób. Teraz zabrała głos w sprawie surowo ocenianego programu, w którym Małgorzata Rozenek "cudnie chudnie" po ciąży i porodzie.

Małgorzata Rozenek jest gwiazdą emitowanego od niedawna programu, w którym odchudza się po ciąży i porodzie. Program "Rozenek cudnie chudnie" od razu stał się obiektem krytyki. zdaniem Pauliny Młynarskiej - bardzo słusznie. Sama Młynarska kolejny raz dorzuciła do tego swoje trzy grosze. Dziennikarka w bardzo długim wpisie oceniła wcześniejsze działania Rozenek, która w swoim pierwszym słynnym programie "Perfekcyjna pani domu" szerzyła krzywdzące stereotypy, zmuszając kobiety do katharsis przez sprzątanie domu na błysk. Młynarska stwierdziła, że teraz, kiedy Rozenek w związku z ciążą i porodem sama doświadczyła realiów i przytyła, całą swoją energię wkłada w to, by pozbyć się nadprogramowego ciała, które jej pozostało i którego nie potrafi zaakceptować, hołdując wyśrubowanym stereotypom kobiety, jakie prezentowała w swoim słynnym show.

"Kiedy słyszę, z doskonale dopracowanych ust "perfekcyjnej", która ma wśród kobiet chyba największe zasięgi w Polsce i wywiera potężny wpływ na młode, jeszcze w nią zapatrzone dziewczyny, że "namawia do spojrzenia na siebie życzliwym wzrokiem" to przyznaję, że nożyk mi się otwiera. Budzi się we mnie furia! Życzliwe spojrzenie na kobietę, która niedawno została mamą, której ciało i psychika jeszcze nie przeprocesowały ciąży i porodu, nie polega, do ciężkiej cholery, na zapędzaniu jej do obróbki, do sprawowania kontroli nad ciałem, aby jak najszybciej znowu grzecznie spełniało chore, wyznaczone przez przemysł i media, kompletnie nierealistyczne standardy estetyczne" - napisała Młynarska.

Zobacz także: Małgorzata Rozenek piła własne mleko z piersi. Gwiazda wspomina "traumatyczne przeżycie"

Małgorzata Rozenek odpowiada Paulinie Młynarskiej

Rozenek przed dłuższy czas nie odnosiła się do krytyki, ale wreszcie zabrała głos. Choć nie odpisała Młynarskiej wprost, odniosła się do założeń swojego programu. Stwierdziła, że jest to program przede wszystkim o zdrowiu i zaapelowała do internautek, by nie wierzyły w to, że zwracanie uwagi na zdrowie jest kwestią estetyki.

"Nie dajcie sobie wmówić, że wtedy kiedy chodzi o zdrowie, to tak naprawdę chodzi o wygląd (ładny wygląd to często efekt uboczny zdrowego trybu życia) bo program #rozenekcudniechudnie to program o zdrowiu" - napisała Rozenek. "Kochane moje: kobiety są różne i to jest piękne i każda ma swoją racje i swoją prawdę i to jest jeszcze piękniejsze, ale badania naukowców z różnych stron świata są jednoznaczne: zdrowy tryb życia to dłuższe i spokojniejsze życie, bo w zdrowym ciele - zdrowy duch. Chcesz do mnie dołączyć i zacząć zmieniać swoje życie? Zapraszam. Chcesz z kanapy pooglądać? Zapraszam. Nie chcesz? Rozumiem" - poinformowała.

Pod postem pojawiło się wiele komentarzy od internautek, zdaniem których program jest ciekawy i w którym znajdują dla siebie wiele rad.

"A ja bardzo lubię ten program. Zawsze staram się wyciągnąć choć jedną radę dla siebie. I co jak co dla mnie jest to motywacja do działania. A może uda mi się zrobić tę moją kratkę na brzuchu" - pisze komentująca.

RadioZET.pl/AS