Zamknij

Rozenek podbiła sieć ostrym postem o PiS, teraz go usunęła. Jak się tłumaczy?

29.10.2020 13:10
Małgorzata Rozenek
fot. VIPHOTO/East News

Małgorzata Rozenek usunęła post uderzający w Jarosława Kaczyńskiego i Andrzeja Dudę, który zamieściła po decyzji Trybunału Konstytucyjnego. Dlaczego skasowała wpis? 

Małgorzata Rozenek była jedną z gwiazd, które najostrzej zareagowały na decyzję Trybunału Konstytucyjnego skutkującą zaostrzeniem prawa aborcyjnego w Polsce. Prowadząca "Projekt Lady", która niedawno walczyła w sprawie in vitro, opublikowała dosadny post wymierzony w Jarosława Kaczyńskiego i Andrzeja Dudę

- To, co wydarzyło się wczoraj, jest naturalną konsekwencją tego, co działo się już wcześniej. Cofnięcie refundacji in vitro było jednym z przygotowawczych kroków. Kiedy PiS przeprowadzał zamach na Trybunał Konstytucyjny, wielu z Was myślało: "To mnie nie dotyczy". Wczoraj zobaczyliśmy, że dotyczy. Kraj, w którym 98% aborcji wykonuje się ze względu na ciężkie i nieodwracalne wady płodu, zabronił nawet tego, skazując kobiety na niewyobrażalne cierpienie -  tłumaczyła wis gwiazda i zwróciła się do rządzących: - Od lat codziennie mierzę się z hejtem i radzę sobie z nim całkiem dobrze. Zobaczymy, jak wy będziecie sobie radzić już niedługo z utratą władzy. Pamiętajcie: wahadło mocno wychylone w prawo za jakiś czas proporcjonalnie mocno wybije w lewo! - powiedziała. 

Sara Boruc skrytykowała celebrytki milczące po wyroku TK. Chodziło jej o Marinę? 

Małgorzata Rozenek usunęła post o Jarosławie Kaczyńskim 

Zdjęcie "strzelającej" Małgorzaty Rozenek okraszone prześmiewczym hasłem wywołało sensację. Gwiazdę poparło mnóstwo protestujących kobiet. Po kilku dniach celebrytka zdecydowała się usunąć post i wstawić inny, popierający Strajk Kobiet. Zniknięcie wpisu naturalnie nie uszło uwadze fanów, którzy zaczęli prześcigać się w insynuacjach. 

- Przestraszyła się i usunęła. Jest paragraf za obrażanie głowy państwa. 

- Może po prostu przemyślała swoje zachowanie, patrząc na swoje dzieci? - spekulowali w komentarzach. 

Jedna z internautek zapytała Rozenek wprost, dlaczego kontrowersyjny wpis został usunięty z profilu. 

- Pani Gosiu, co się stało z pani poprzednim, niezwykle mocnym i emocjonalnym postem?

Rozenek odpowiedziała lakonicznie.

- Przyjdzie czas, to wyjaśnię. Serio teraz nie mogę - odpisała. 

Zapytany o to menedżer gwiazdy zapewnił, że Małgorzata Rozenek odniesie się do sprawy w dogodnym czasie. 

- Swoją decyzję związaną z postem Małgorzata wyjaśni, gdy przyjdzie na to odpowiedni moment. Niemniej jednak Małgorzata wspiera i solidaryzuje się z milionami Polek, czemu dała już wyraz - powiedział Wiktor Krajewski w rozmowie z Pudelkiem. 

Duda zareagował na post Kożuchowskiej ws. decyzji Trybunału. Jest za wyborem?