Zamknij

Małgorzata Rozenek rezygnuje ze starań o dziecko. „Czasu nie oszukasz, wieku też”

Judyta Wanicka
19.09.2019 10:54
Małgorzata Rozenek
fot. TRICOLORS/EASTNEWS

Małgorzata Rozenek traci nadzieję na dziecko z Radosławem Majdanem. Gwiazda usiłuje zajść w ciążę metodą in vitro, niestety bezskutecznie. Rozenek wyznała, że chce podjąć jeszcze dwie próby. Jeśli zakończą się niepowodzeniem, nie będzie się dalej starać o potomstwo.

Małgorzata Rozenek od dwóch lat usilnie stara się zajść w kolejną ciążę za pomocą metody in vitro. Dzięki sztucznemu zapłodnieniu przyszli na świat jej dwaj synowie, Stanisław i Tadeusz, ze związku z Jackiem Rozenkiem. Gospodyni „Projektu Lady” nie ukrywa, że chciałaby obdarzyć potomstwem obecnego męża, Radosława Majdana, który nie doczekał się dzieci z żadną z dotychczasowych partnerek. W tym celu poddała się kosztownej terapii hormonalnej, która miała jej pomóc powiększyć rodzinę. Niestety kolejne próby zajścia w ciążę kończą się niepowodzeniem. 41-letnia Małgorzata Rozenek powoli traci nadzieję na dziecko z Radosławem Majdanem. W najnowszym wywiadzie wyznała, że jeśli kolejne dwie procedury nie przyniosą efektu, nie będzie więcej starała się o potomstwo. 

Małgorzata Rozenek traci nadzieję na dziecko

Małgorzata Rozenek ma za sobą trzy nieudane próby zajścia w ciążę metoda in vitro. Kolejne porażki sprawiły, że gwiazda zaczęła powoli godzić się z myślą, że nigdy nie doczeka się trzeciego dziecka. W wywiadzie po raz pierwszy przyznała, że jej dojrzały wiek działa na niekorzyść.

Przyznam ci się, że myślenie o trzecim dziecku powoli się we mnie wygasza – powiedziała w rozmowie z serwisem Gazeta.pl.

Czasu nie oszukasz, wieku też. Płodność 20-latki jest nieporównywalnie większa niż kobiety po 40. Czasem trzeba potrafić powiedzieć sobie stop. Pamiętać, że chodzi o dziecko, które jeszcze musisz mieć siłę wychować. Poświęcić mu czas i energię – wyznała w wywiadzie.

Żona Radosława Majdana chce podjąć jeszcze dwie próby zapłodnienia pozaustrojowego. Jeśli nie zakończą się sukcesem, nie podda się kolejnym.

My z Radziem co prawda nie czujemy naszego wieku, żyjemy zdrowo, ale zdecydowaliśmy, że dajemy sobie jeszcze dwie próby. Nie będziemy próbować do skutku. Nie chcemy – powiedziała.

Niewiele brakowało, by przy drugiej próbie Małgorzata Rozenek w końcu zaszła w ciążę. Gdy ostatecznie się to nie udało, razem z mężem boleśnie przeżyli porażkę.

Najbardziej frustrujące jest to, że dwa razy było bardzo blisko. Z moimi chłopcami w ogóle tego nie przeżyłam. Z nimi albo nie wychodziło, albo wychodziło i byłam w ciąży. Za pierwszym razem z Radkiem, gdy się ostatecznie nie powiodło, jakoś to przeżyliśmy. Ale za drugim było nam już naprawdę bardzo ciężko. Było to naprawdę bolesne – wyznała Rozenek.

Kilka miesięcy temu Małgorzata Rozenek wydała książkę „In vitro. Rozmowy intymne”, w której bazując na własnych doświadczeniach, porusza kwestie związane ze sztucznym zapłodnieniem. Dzięki publikacji gwiazda stała się niejako ambasadorką tysięcy kobiet starających się o dziecko tą metodą.

Zagłosuj

Czy czterdzistka to dobry wiek na powiększenie rodziny?

Liczba głosów:

RadioZET.pl/jw