Zamknij

Małgorzata Rozenek wybrała popularne imię dla syna. Znamy jego znaczenie

10.06.2020 19:55
Małgorzata Rozenek
fot. Instagram/@r_majdan

Małgorzata Rozenek urodziła. Szczęśliwa mama i jej mąż Radosław Majdan powitali na świecie chłopca. Syn gwiazdorskiej pary otrzymał dość popularne imię. Co oznacza?

Małgorzata Rozenek i Radosław Majdan powitali na świecie swoje pierwsze wspólne dziecko. "Perfekcyjna" ma dwóch synów z poprzedniego małżeństwa z Jackiem Rozenkiem: Tadeusza i Stanisława. 10 czerwca 2020 do rodziny Majdanów dołączył kolejny chłopiec. Choć początkowo para zapowiadała, że wybrała dla dziecka imię Edward, po porodzie okazało się, że syn Gosi i Radosława otrzymał imię Henryk.

- To najszczęśliwszy dzień mojego życia dzisiaj o godzinie 6.35 urodził się nasz piękny synek❤️ Jest silny, zdrowy i bardzo waleczny 3900 kg / 58 cm snuje już co do Niego plany treningowe Przed Wami HENIO❤️  #dzidziuśmajdana - napisał pod fotografią żony i dziecka szczęśliwy Radosław Majdan, zdradzając imię synka.

Zobacz także: Małgorzata Rozenek rodziła w luksusowej klinice. Cena porodu zwala z nóg

Małgorzata Rozenek nazwała syna Henryk. Co oznacza to imię?

Małgorzata Rozenek lubi tradycyjne polskie imiona. Z pewnością wybór imienia dla trzeciego syna był dla niej problematyczny. Gwiazda postawiła na dość popularnego w ostatnich latach Henryka. Imię Henio otrzymały dzieci m.in. Alicji Bachledy-Curuś, Borysa Szyca czy Magdaleny Boczarskiej.

- Henryk nie ma łatwego charakteru, mimo to cieszy się sympatią wielu i stanowi chętnie widzianego kompana wspólnych szaleństw. Chociaż to nieśmiały choleryk, od młodych lat wie, czego chce. Jest upartym, energicznym i pracowitym mężczyzną obdarzonym syntetycznym umysłem. Aby w pełni wykorzystywać swe liczne talenty, potrzebuje kontaktu i współpracy z ludźmi. Nie nadaje się do odizolowania od świata. Jest stworzony do wystawnego i wesołego życia. To bardzo otwarty oraz sympatyczny człowiek, który posiada jednak naturę wulkanu – nigdy nie wiadomo, kiedy wybuchnie. Chętnie przejmuje inicjatywę i ma nosa do interesów. Niepowodzenia z reguły ignoruje, nie przyznając się do własnych błędów - podaje Wielka Księga Imion.

Imię Henryk pochodzi od starogermańskich słów heim (dom) i richi (bogaty, potężny). Oznacza więc właściciela bogatego domu lub władcę bogatego kraju.

Podoba wam się imię Henryk?

RadioZET.pl/PCh