Zamknij

Rozenek zaszczepiła się trzecią dawką. Miko i Górniak atakują. "To nie jest zwykła szczepionka"

02.12.2021 11:05
Małgorzata Rozenek
fot. VIPHOTO/East News

Małgorzata Rozenek-Majdan przyjęła trzecią dawkę szczepionki przeciwko COVID-19. Gwiazda pochwaliła się zdjęciem w sieci i już tradycyjnie ściągnęła na siebie hejt antyszczepionkowców. Do dyskusji włączyła się Izabella Miko, znana przeciwniczka szczepień na koronawirusa. 

Ruszyła trzecia tura szczepień przeciwko COVID-19. Gwiazdy przykładnie ruszyły do punktów medycznych, żeby przyjąć kolejną dawkę preparatu. Naturalnie towarzyszą temu relacje i wpisy w mediach społecznościowych. Jedną z pierwszych gwiazd, które pochwały się trzecim zaszczepieniem, jest Małgorzata Rozenek. Prowadząca "Projekt Lady" zamieściła zdjęcie z ośrodka zdrowia, na którym widzimy, jak dzielnie znosi moment wkłucia. Przy okazji zareklamowała swój nowo otwarty butik... 

W komentarzach zawrzało od wpisów antyszczepionkowców oraz osób nieufnie nastawionych do wstrzykiwanych preparatów na COVID-19. Wśród tych drugich znalazła się Izabella Miko. Aktorka znana z filmu "Kochaj i tańcz" jest jedną z zagorzałych przeciwniczek szczepień na koronawirusa, czemu dała wyraz, kłócąc się w sieci z zaszczepionym Bartłomiejem Kasprzykowskim. Aktor śmiał się z popularnej teorii spiskowej mówiącej o namagnesowaniu ciała po przyjęciu dwóch dawek. Miko odberała to jako żarty z osób, które zmarły lub zostały okaleczone w wyniku działania szczepionki. 

Małgorzata Rozenek przyjęła trzecią dawkę szczepionki. Izabella Miko i Edyta Górniak oburzone 

Miko oburzyło stwierdzenie Małgorzaty Rozenek, że osoby niezaszczepione przeciwko COVID-19 są "po złej stronie mocy". 

To nie jest zwykła szczepionka i osoby, które mają obawy, nie powinny być oceniane jako "po złej stronie". Dlaczego? Patrząc jedynie na ponad sto zgonów w grupie rejestrowanych piłkarzy i coachów w FIFA przez ostatnie 6 miesięcy (to są super zdrowi atleci) to nie dziw, że jest wiele osób, które dalej czeka na podjęcie tej decyzji, no bo to jest pięciokrotna ilość, więc trochę to dziwne [...], jest wiele statystyk i liczb, które nie są pokazywane w mediach, więc trzeba samemu szukać i uważam, że osoby, które są dociekliwe i nie wierzą ślepo w to, co jest pokazywane w tv akurat naprawdę dbają o swoje zdrowie i bardzo świadomie podchodzą do tego ryzyka.

To, że to szczepienie nie ma wpływu na zarażenie siebie czy innych nie jest już sekretem, więc to jest indywidualna decyzja każdego i nie powinna być krytykowana, jeżeli ktoś inaczej z tym wirusem chce sobie radzić. Cieszcie się, że w Polsce nie jesteście przymuszani do tego, jeżeli chcecie pracować albo usiąść w restauracji - podkreśliła Miko. 

Podobne zdanie wyraziła pod postem Rozenek Edyta Górniak, która przy okazji przypomniała wszystkim, że "moc istnieje tylko w Światłości".

Małgosiu, skory Ty publicznie to i ja publicznie. Pisząc o kimkolwiek w obecnych czasach, że jest po "złej stronie mocy”, w ogólnym pierwszym skojarzeniu dajesz wielu ludziom poczucie Twojego wzgardzenia dla nich, czyli próby poniżenia ich. Bo to kryje się w intencji, pod Twoimi słowami - uważa Edyta. 

Chęć poczucia przewagi, czy też wyższości - nie jest wyrazem szacunku wobec ludzi, o którym zapewniasz w zdaniu sąsiadującym. Szacunek, Małgosiu, to akceptacja, Miłość, a także głębokie zrozumienie, że każda Dusza ma swoją ścieżkę życia i ma do niej pełne Prawo. I to nie podlega ocenie. Nawet Twojej. Twój wybór nie jest w żadnym stopniu ważniejszy od mojego. Jest sobie równy. I tak po prostu jest, czy to rozumiesz, czy nie - poucza Gosię diwa. 

Wewnętrzna niezgoda na to, czyli Pycha - nie przynosi szczęścia. Pozwolę sobie także zasugerować pewną korektę - Moc - w istocie nie występuje po złej stronie. Po stronie "zła"/ciemności - występuje wyłącznie niemoc. To dlatego wyraża siebie tak głośno. Tak głośno krzyczy, jak mocno się o siebie boi. Moc istnieje tylko w Światłości. I takiej mocy życzmy sobie wzajemnie - zakończyła swój wywód Górniak. 

Małgorzata Rozenek chyba nie dała rady wobec powyższego i nie zabrała głosu.