Zamknij

Małgorzata Rozenek zrezygnowała z in vitro. Teraz obawia się nowotworu

Judyta Wanicka
21.10.2019 16:35
Małgorzata Rozenek
fot. Piotr Molecki/East News

Małgorzata Rozenek opowiedziała o zagrożeniach, jakie dla zdrowia niesie metoda in vitro. Gwiazda kilka lat temu poddała się kosztownej terapii hormonalnej, która miała jej pomóc zajść w ciążę z Radosławem Majdanem. Leczenie nie przyniosło skutku. Za to naraziło 41-letnią Małgorzatę Rozenek na chorobę nowotworową.

Małgorzata Rozenek i Radosław Majdan od trzech lat walczą o poczęcie pierwszego wspólnego potomka. Małgorzata Rozenek próbuje zajść w kolejną ciążę za pomocą metody in vitro. Dzięki sztucznemu zapłodnieniu przyszli na świat jej dwaj synowie, Stanisław i Tadeusz, ze związku z Jackiem Rozenkiem. Niestety kolejne próby nie przyniosły rezultatów. 41-letnia Małgorzata Rozenek rozważa zarzucenie planów macierzyńskich. Wieloletnia terapia hormonalna niesienie niebezpieczne skutki dla jej zdrowia. 41-letnia Małgorzata Rozenek zdaje sobie sprawę, że ingerując w gospodarkę hormonalną, naraziła się na wystąpienie groźnego nowotworu.

Małgorzata Rozenek obawia się o zdrowie. Grozi jej nowotwór

W rozmowie z tabloidem Małgorzata Rozenek wyznała, że metoda in vitro, choć bardzo skuteczna, wiąże się z różnymi komplikacjami zdrowotnymi. Jedną z nich jest wysokie ryzyko zachorowania na nowotwory piersi i układu rozrodczego.

Koktajl hormonalny, który się dostaje, jest silny i może powodować choroby nowotworowe w przyszłości. Ta ilość estrogenów, którą się dostaje, to są hormony, które źle działają na układ rozrodczy. Mocno zwiększa się ryzyko raka piersi - ostrzega Małgorzata Rozenek.

Gwiazda zdaje sobie sprawę z możliwych następstw, dlatego regularnie poddaje się badaniom USG.

Absolutnie wiem, jakie ryzyko ponoszę. Podpisuję na to zgody. Dostajesz bardzo dużą ilość koktajli hormonalnych. Ukłucie nie boli, sama robię zastrzyki w fałdę brzuszną - wyznała w rozmowie z "Faktem".

Małgorzata Rozenek adoptuje dziecko?

Nieudane próby poczęcia metoda in vitro sprawiły, że Małgorzata Rozenek i Radosław Majdan zaczęli zastanawiać się nad adopcją dziecka. Gwiazda TVN uważa taki scenariusza za realny, jeśli inne sposoby zawiodą.

Dopuszczamy z Radosławem myśl o adopcji, jeśli nie zajdę w ciążę, bo powoli kończą nam się opcje. Zaczynamy o tym mówić. To może być dla nas jedyna szansa na powiększenie rodziny - wyznała Małgorzata Rozenek w rozmowie z "Faktem".

Najgorętsza para showbiznesu nie ukrywa, że każda kolejna nieudana próba zajścia w ciążę jest dla nich bolesnym przeżyciem. Za drugim razem niewiele brakowało, by Małgorzata w końcu mogła pochwalić się radosna nowiną. Niestety ponownie doszło do samoistnego poronienia.

Kilka miesięcy temu Małgorzata Rozenek wydała książkę „In vitro. Rozmowy intymne”, w której bazując na własnych doświadczeniach, porusza kwestie związane ze sztucznym zapłodnieniem. Dzięki publikacji gwiazda stała się niejako ambasadorką tysięcy kobiet starających się o dziecko tą metodą. 

RadioZET.pl/jw