Zamknij

Małgorzata Socha chorowała na COVID-19. Teraz apeluje do fanów w ważnej sprawie

16.11.2020 19:45
Małgorzata Socha
fot. Adam Jankowski/REPORTER/EastNews

Małgorzata Socha przyznała, że zmagała się z COVID-19. Gwiazda zaraziła się wirusem na planie serialu "Przyjaciółki", choć wcześniej nie potwierdzała oficjalnie tej informacji. Teraz apeluje do swoich fanów o oddawanie osocza dla chorych.

W lipcu 2020 roku widzami Polsatu wstrząsnęła wiadomość o zarażeniu koronawirusem obsady serialu "Przyjaciółki". Jak relacjonował reżyser produkcji Grzegorz Kuczeriszka, przeprowadzona została seria testów, która potwierdziła chorobę u kilkunastu osób z ekipy. Według nieoficjalnych doniesień, wśród chorych miała być także aktorka Małgorzata Socha. Gwiazda przez wiele tygodni trzymała w sekrecie informację o zakażeniu - zapewne po to, by nie niepokoić fanów.

Dopiero teraz Małgorzata Socha postanowiła oficjalnie potwierdzić, że zmagała się z chorobą COVID-19. Na swoim profilu na Instagramie opublikowała grafikę, z której wynika, że jest ozdrowieńcem. Gwiazda postanowiła wykorzystać uwagę internautów i zaapelowała o oddawanie krwi.

Zobacz także:  Ania Wyszkoni przeszła koronawirusa. Skierowała mocne słowa do Edyty Górniak

Małgorzata Socha oficjalnie potwierdziła, że chorowała na COVID-19

- My już pokonaliśmy Covid-19. Teraz podarujmy zdrowie naszym bliskim (...) Apel i wielka prośba do wszystkich, którzy COVID mają już za sobą! Pomóżcie wygrać z chorobą innym i podarujcie osocze. Jeśli: masz 18-65 lat, nie chorujesz przewlekle, jesteś po wyzdrowieniu z COVID-19 i minął okres conajmniej 28 dni od ustąpienia objawów albo 18 dni od zakończenia kwarantanny - koniecznie skontaktuj się z pobliskim centrum krwiodawstwa i krwiolecznictwa! To w pełni bezpieczne! A dzięki Twojej wizycie będzie możliwe wyprodukowanie aż 3 dawek leku ratującego życie - czytamy we wpisie na profilu Małgorzaty Sochy.

Doceniacie jej zaangażowanie w pomoc chorym?