Zamknij

Małgorzata Socha na chwilę rzuciła aktorstwo. Gwiazda zatrudniła się w agencji

Judyta Wanicka
16.10.2019 16:55
Małgorzata Socha
fot. Mateusz Jagielski/East News

Małgorzata Socha przyznała się, że w przeszłości na moment zrezygnowała z aktorstwa. Gwiazda serialu "Przyjaciółki" podjęła pracę w zupełnie innej branży i nawet odniosła w niej pierwszy sukces. Tylko przypadek sprawił, że nie została w niej na dłużej.

Małgorzata Socha jest jedną z najpopularniejszych aktorek w Polsce. Na szklanym ekranie zadebiutowała w 1998 roku rolą Kate w serialu "Złotopolscy". Widzowie pokochali ją za rolę Violetty Kubasińskiej w "BrzydUli" oraz jako Ingę Gruszewską w hicie Polsatu "Przyjaciółki". Aktorka ma na swoim koncie mnóstwo ról w komediach romantycznych. Świetnie radzi sobie także jako aktorka teatralna, występując na scenie Teatru 6. Piętro. Mało brakowało, a  Małgorzata Socha nie zrobiłaby tak oszałamiającej kariery i być może na zawsze zniknęła z showbiznesu. Był czas, że aktorka chciała się sprawdzić w zupełnie innym zawodzie.

Małgorzata Socha zatrudniła się w agencji nieruchomości

Małgorzata Socha wyznała w wywiadzie, że na moment porzuciła aktorstwo, by zająć się inną, dość lukratywną profesją. Aktorka nie miała wtedy ciekawych propozycji filmowych. Zatrudniła się więc w agencji nieruchomości.

Był taki moment, że rzeczywiście myślałam nad zmianą zawodu. Przez miesiąc pracowałam w agencji nieruchomości i sprzedawałam mieszkania. Co mi się udało! Sprzedałam jedno mieszkanie i jedno wynajęłam w ciągu miesiąca - powiedziała w rozmowie z Plotkiem.

W nowej branży przepracowała miesiąc. Ale nie dlatego, że sobie nie radziła. W międzyczasie odezwano się do niej z propozycją roli. Ostatecznie poświęciła się karierze aktorskiej i nie żałuje. Przyznaje jednak, że gdy kiedykolwiek jeszcze musiała zmienić zwód, na pewno dałaby sobie radę.

Ja jestem jak Irena Kwiatkowska, kobieta pracująca, która żadnej pracy się nie boi. Jeśli życie napisałoby mi inny scenariusz to myślę, że znalazłabym na pewno coś innego - powiedziała.

Małgorzata Socha uważa aktorstwo za ciekawy i inspirujący zawód, lecz nie będzie zachęcała córek, by poszły w jej ślady. Jej zdaniem dzieci znanych aktorów mają w życiu trudniej, bo muszą włożyć więcej wysiłku w budowanie własnej pozycji w branży. Gwiazda "Przyjaciółek" jest szczęśliwą mamą dwóch dziewczynek: Zosi (6 l.) i Basi (2 l.). Od 11 lat związana jest z inżynierem Krzysztofem Wiśniewskim.

RadioZET.pl/jw