Zamknij

Małgorzata Trzaskowska podzieliła się nietypowym pomysłem. Chodzi o walkę o prawa kobiet

02.11.2020 16:17
Małgorzata Trzaskowska
fot. Wojciech Strozyk/REPORTER/East News

Małgorzata Trzaskowska podzieliła się na Instagramie nową inicjatywą dotyczącą praw kobiet. Żona prezydenta Warszawy kilka dni temu otwarcie poparła protesty przeciwko wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego.

Małgorzata Trzaskowska już kilka dni temu otwarcie poparła Strajk Kobiet. Żona prezydenta Warszawy opublikowała zdjęcie z córką i opowiedziała, co sądzi o "wyroku na kobiety". Sama uczestniczyła także w manifestacjach w stolicy. Teraz pochwaliła się na Instagramie nietypowym projektem. Żona Rafała Trzaskowskiego chce, żeby w centrum Warszawy powstał plac Praw Kobiet, który będzie przypominał, o co walczyły kobiety.

Zobacz także: Małgorzata Trzaskowska na zdjęciu z córką. Protestują przeciwko zaostrzeniu prawa aborcyjnego

Małgorzata Trzaskowska chce, żeby powstał plac Praw Kobiet w Warszawie

Plac Praw Kobiet, zdaniem Małgorzaty Trzaskowskiej, powinien powstać w centrum stolicy.

- Wnioskujemy, aby przy Pałacu Kultury i Nauki powstał plac Praw Kobiet! Potrzebujemy i chcemy, aby w Warszawie i w Polsce były miejsca, które będą nam przypominały, o co dziś walczymy. Dlatego w przyszłym tygodniu złożymy jako Fundacja Wspólnota Kobiet wniosek do Rady Miasta st. Warszawy o to, aby plac, który powstanie po rewitalizacji terenów pod PKiN, został nazwany placem PRAW KOBIET - zapowiedziała Małgorzata Trzaskowska.

- Dziewczyny, kobiety, jednoczmy się także w innych miastach i mniejszych miejscowościach - nadanie takiej nazwy to symbol (ale jaki ważny) tego, że jesteśmy samodzielne i same stanowimy o sobie, że jesteśmy równoprawnymi obywatelkami naszego kraju. Ponieważ same przechodzimy teraz przez wszystkie procedury, chętnie udostępnimy Wam informacje o tym, co trzeba zrobić, aby wystąpić z takim wnioskiem - zaapelowała żona prezydenta Warszawy.

Internauci z dużym entuzjazmem podeszli do pomysłu Małgorzaty Trzaskowskiej. W komentarzach chwalą jej aktywną postawę. Nie zabrakło również porównań do Agaty Dudy, z którą Trzaskowska rywalizowała o tytuł pierwszej damy w wyborach prezydenckich.

- Takiej Pierwszej Damy potrzebujemy.

- Jaka szkoda ze Pani Gosia nie jest teraz naszą Pierwszą Damą.

- Cudowna inicjatywa. Brawo!

- Jestem za - czytamy w komentarzach.

Wam też podoba się ten pomysł?