Zamknij

Małgorzata Trzaskowska przerywa milczenie. "Rząd używa nas do przykrycia własnej nieudolności"

28.01.2021 14:07
Małgorzata Trzaskowska
fot. Wojciech Strozyk/REPORTER/East News

Małgorzata Trzaskowska postanowiła odnieść się do kontrowersyjnego wyroku Trybunału Konstytucyjnego. Żona Rafała Trzaskowskiego w ostrych słowach skomentowała to, w jakiej sytuacji znalazły się teraz polskie kobiety.

Małgorzata Trzaskowska była bardzo aktywna podczas kampanii swojego męża Rafała Trzaskowskiego przed wyborami na prezydenta Polski. Choć ostatecznie w walce o urząd zwyciężył Andrzej Duda, żona drugiego kandydata wciąż udziela się publicznie. Często komentuje bieżące wydarzenia także na swoich profilach w mediach społecznościowych. Teraz postanowiła odnieść się do wyroku Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji, który w środę doczekał się uzasadnienia i publikacji w Dzienniku Ustaw.

Zobacz także:  Małgorzata Trzaskowska na zdjęciu z córką. Protestują przeciwko zaostrzeniu prawa aborcyjnego

Małgorzata Trzaskowska staje w obronie praw kobiet i uderza w rząd

Małgorzata Trzaskowska już w październiku wypowiadała się negatywnie na temat wyroku Trybunału Konstytucyjnego. Wtedy, po ogłoszeniu orzeczenia, na ulice polskich miast wyszły tysiące protestujących osób. Mimo że sprawa ucichła na parę tygodni, ostatecznie wyrok doczekał się uzasadnienia i został opublikowany, a więc wprowadzony w życie. Małgorzata Trzaskowska przerwała milczenie i na swoim profilu na Facebooku ostro skrytykowała działania rządzących.

- Pandemia niszczy nasz kraj, drżymy o dobro bliskich, program szczepień to jeden wielki chaos, a rząd odbiera nam prawo do decydowania o sobie i znowu używa nas, kobiet, do przykrycia własnej nieudolności. Kolejny raz ta władza pokazuje nam swoją arogancję, ale już niebawem wystawimy Wam za to  polityczny rachunek - napisała żona Rafała Trzaskowskiego.