Zamknij

Mam Talent: chora Ola Petrus brutalnie poniżona w sieci. Płacząc, pożegnała się z fanami

11.01.2021 19:31
Ola Petrus
fot. YouTube/TVN Talent Show

Ola Petrus, półfinalistka "Mam Talent" cierpiąca na achondroplazję, ma dość hejtu. Mierząca 122 cm stand-uperka zamieściła rozpaczliwy wpis, w którym poinformowała, że znika z social mediów. 

Ola Petrus wzięła udział w programie "Mam Talent", w którym podbiła serca widzów swoimi stand-upami i doszła do półfinału. 34-latka z Warszawy urodziła się z achondroplazją, chorobą genetyczną powodującą niski wzrost. Ola mierzy 122 cm. Postanowiła jednak nie traktować tego jako ułomność i przekuła w atut. 

- Wykorzystuję to jak wygadam w swoich żartach, ale przede wszystkim jestem komikiem i chcę, by był to porządny materiał jak na komika przystało. Nie chcę żadnej taryfy ulgowej - powiedziała w programie "Mam Talent". 

Ola zadebiutowała jako stand-uperka w 2010 roku, ale dopiero pięć lat później poczuła się gotowa do występowania na scenie. Jeździła po Polsce i supportowała znanych komików. W końcu w 2016 roku zaprezentowała swój pierwszy pełny program, dając występ w rodzinnym Szczecinie. Dzięki "Mam Talent" poznała ją cała Polska. Wkrótce Ola stała się popularną komiczną, na której występy ściągają tłumy. 

Finalista "Mam Talent" uległ ciężkiemu wypadkowi i leżał w śpiączce. Wciąż walczy o zdrowie [FOTO]

Mam Talent: Ola Petrus walczy z hejtem

Półfinalistka TVN-owskiego talent show, mimo fantastycznego odbioru, cały czas musi mierzyć się z hejtem na temat swojego wyglądu. W sieci jest wyśmiewana i poniżana. Nazywa się ją "karłem i "ciekawostką w cyrku". Choć Ola jest przebojowa i ma do siebie sporo dystansu, ostatnio nie wytrzymała. Brutalne drwiny ją złamały. Stand-uperka przyznała w opublikowanym poście, że ma dość hejtu i wycofuje się na jakiś czas z social mediów. 

Drodzy, mam dosyć. Mam po prostu k*rwa dosyć. Myślałam, że jakoś to wszystko ogarnę, udźwignę, ale to ponad moje siły. Tak właśnie wygląda twarz człowieka (bo na drugim końcu komentarzy zawsze jest jakiś człowiek), który słyszy kilkanaście razy w ciągu ostatnich kilku godzin pod swoim adresem słowo "karzeł". Który słyszy, że jest ciekawostką w cyrku. I to nie pierwszy raz. Dokładnie jak pan Paweł napisał w jednym ze swoich wielu komentarzy - "karzeł Ola wyłapała jedno zdanie i się z nim utożsamia" - napisała Ola. 

Gwiazda "Mam Talent" przyznała, że nie ma dłużej siły walczyć o szacunek i puszczać mimo uszu paskudnych żartów.

Wydawało mi się, że mam siłę walczyć o coś. Prosić, błagać, przekonywać, argumentować. W końcu nawet się wkurzyć. I nawoływać publicznie. Żeby nie dehumanizować. Żeby nie promować konotacji z cyrkiem. Żeby nie wyzywać słowem pejoratywnym. Myślałam, że czasy kiedy płaczę w domu, bo ktoś za mną krzyczy "karzeł, karzeł" mam już za sobą, ale niestety tak nie jest - wyznała.

Znikam. Nawet nie wiem na jak długo. Ale wiem, że nie będę potrafiła pewnych rzeczy zignorować, więc chyba po prostu nie nadaję się już do tego. Muszę się po prostu wyłączyć, bo najzwyczajniej w świecie... nie wyrabiam. Straciłam ten cały j*bany dystans. Dziękujcie za ten ogrom ciepła od Was. Przepraszam, że mimo tego się poddaję. Trzymajcie się tam - napisała na Facebooku Ola Petrus.