Zamknij

Mama Andrzeja Piasecznego przeżyła olbrzymią tragedię. Ujawniła to po latach

23.06.2021 21:11
Andrzej Piaseczny z mamą
fot. Artur Zawadzki/REPORTER/EAST NEWS

Andrzej Piaseczny i jego 83-letnia dziś mama są ze sobą bardzo związani. Artysta bardzo chętnie pokazuje się z mamą publicznie i wrzuca do sieci wspólne zdjęcia. Pani Alicja zawsze jest pełna energii i uśmiechnięta, Mało kto wie, że jako dziecko przeżyła prawdziwą tragedię.

Andrzej Piaseczny jest jednym z najbardziej znanych i cenionych artystów polskiej sceny muzycznej, na której z sukcesami istnieje od wielu lat. Od zawsze, mimo iż jego życie prywatne budziło ogromne zainteresowanie, on sam niechętnie zdradzał sekrety, tego dotyczące. Wiadomo było, że artysta był bardzo mocno związany ze swoją mamą, z którą od lat razem obchodził urodziny (ich dzień narodzin dzielą zaledwie dwa dni). Kiedy pani Alicja podupadła na zdrowiu, syn wspierał ją i się nią opiekował. Ona była dla niego dużym wsparciem, kiedy po latach milczenia zdecydował się ujawnić, że jest gejem.

Piaseczny podkreślał, że bardzo dobrze rozumie się z mamą, dla której on sam był oczkiem w głowie. Okazuje się, że mama znanego artysty jako mała dziewczynka przeszła traumę pobytu w obozie koncentracyjnym.

Zobacz także: Mateusz Damięcki wzruszająco o żonie: "Każdego dnia zakochuję się na nowo"

Mama Andrzeja Piasecznego przeżyła traumę obozu koncentracyjnego

Tragiczna prawda o rodzinie Piasecznych wyszła na światło dzienne za sprawą książki, zatytułowanej "Pamięć to też życie, która ukazała się z inwencji Piasecznego w 2019 roku. Wszystkie wspomnienia rodziny Piasecznych spisała właśnie pani Alicja. Nie spodziewała się jednak, że dojdzie do wydania książki. Pozycja ukazała się w bardzo małym nakładzie, jedna fani artysty szybko wykupili dostępne egzemplarze.

Wiadomością o wydaniu książki Andrzej Piaseczny zaskoczył mamę w programie "Starsza pani musi fiknąć" w 2019 roku. Kobieta nie mogła wtedy ukryć wzruszenia. Do tego momentu wróciła w rozmowie z magazynem "Show".

"Dał mi ją, a ja się rozryczałam. To było bardzo wzruszające. I bardzo dla mnie ważne. Historia mojej rodziny zaczyna się od chłopa pańszczyźnianego, toczy się poprzez obóz koncentracyjny, do którego trafiłam jako mała dziewczynka, a kończy na karierze Andrzeja" - powiedziała mama Piasecznego.