Zamknij

Mama Anny Lewandowskiej wyreżyserowała film o bohaterskiej krewnej

Redakcja
20.07.2018 14:22
Mama Anny Lewandowskiej wyreżyserowała film o bohaterskiej krewnej
fot. EAST NEWS

Niewiele osób wie, że mama Anny Lewandowskiej jest związana z przemysłem filmowym. Postanowiła także zadebiutować w roli reżyserki. Jej pierwszy film będzie opowiadał historię krewnej, która wykazała się bohaterstwem w trakcie II Wojny Światowej.

Anna Robert Lewandowski nie znikają z pierwszych stron gazet oraz są aktywni w mediach społecznościowych. Znaleźli się nawet w rankingu gwiazd, których Polacy mają dość w telewizji. Szczególnie związana z mediami jest działalność zawodowa Anny. Teraz głośno może być również o jej mamie, Marii Stachurskiej. A to za sprawą jej debiutu reżyserskiego.

Anna Lewandowska miała w rodzinie bohaterkę

Do tej pory mama Anny Lewandowskiej była związana z filmem jako kierowniczka produkcji. Teraz postanowiła rozwinąć skrzydła. Pomysł na film zaczerpnęła z historii rodzinnej. Okazało się, że cioteczną babcią Stachurskiej była Stanisława Leszczyńska. Kobieta, którą śmiało można nazwać jedną z cichych bohaterek II Wojny Światowej. Kobieta była bowiem jedną z więźniarek obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau, gdzie pełniła funkcję położnej. Miała przyjąć około 3 tysięcy porodów w trudnych warunkach. Opowieść brzmi jak gotowy scenariusz. Mama Ani Lewandowskiej opowiada o samej bohaterce i pomyśle na film.

– Wielokrotnie rozmawiałam z moimi nieżyjącymi już wujkami i to oni inspirowali mnie do zrobienia filmu o ich matce. Przekazywali mi różne pamiątki po niej i dokumenty.

– Jako małe dziecko zapamiętałam ją bardzo ciepło, natomiast już jako dorastająca dziewczyna postrzegałam ją raczej jako osobę wzbudzającą respekt. Przynajmniej dzisiaj tak to mogę nazwać.

W tym momencie obraz jest już w fazie postprodukcji. W jednej z ról zobaczymy jedną z wnuczek Stanisławy Leszczyńskiej. Nie wiadomo, czy małżeństwo Lewandowskich zaangażowało się w produkcję filmu, ale znając relację Anny z mamą, ciężko mieć wątpliwości, że trenerka mocno ją wspierała. Dobre kontakty ze swoją mamą ma też Robert Lewandowski. Pod koniec maja zorganizował z okazji jej urodzin huczną imprezę i koncert.

RadioZET.pl/MF