Zamknij

Manuela Gretkowska ucieka z Polski po wygranej Andrzeja Dudy?

13.07.2020 15:22
Manuela Gretkowska
fot. PIOTR KAMIONKA/REPORTER/EAST NEWS

Pisarka i felietonistka po ogłoszeniu wyniku wyborów prezydenckich od razu podjęła zdecydowane kroki i wystawiła dom na sprzedaż.

Manuela Gretkowska to znana pisarka i felietonistka, która często zabiera głos w sprawach społecznych, porusza problemy codziennego życia kobiet oraz mówi o trudnościach, z jakimi borykają się przedstawiciele mniejszości. Jej wypowiedzi często budzą kontrowersje, a poglądy z pewnością nie są po drodze z tym, co prezentuje w Polsce obecna władza. Nic dziwnego, że po wygranej Andrzeja Dudy podjęła zdecydowane kroki.

Manuela Gretkowska wyjeżdża z Polski?

Jak wyjaśniła w rozmowie z TOK FM, już od dawna wraz z mężem rozważali wyprowadzkę z kraju. Jako punkt graniczny przyjęli prezydenckie wybory 2020. Niepełne jeszcze wyniki pokazały, że Andrzej Duda minimalną przewagą nad Rafałem Trzaskowskim wygrywa reelekcję. Wiadomo, że pozostałe nadal do zliczenia głosy wpłyną jedynie na procentowy wynik, ale nie doprowadzą do zmiany zwycięzcy. Dlatego też, kiedy tylko ogłoszono, że Rafał Trzaskowski zdobył mniej głosów, pisarka zamieściła w sieci ogłoszenie o sprzedaży domu.

Okazuje się jednak, że wyjazd z Polski nie jest konsekwencją takiego wyniku wyborów, a skutkiem wielu przemyśleń, o których pisarka wspominała już na długo wcześniej.

Jacek Poniedziałek - aktor i zdeklarowany gej - broni słów Kingi Dudy

"To nie jest decyzja podjęta pod wpływem chwili, czy tylko pod wpływem wyniku wyborów prezydenckich i o tym pisałam od paru lat, że z mężem rozmawiamy i przesuwamy tę granicę. Tym słupkiem granicznym dla nas były wybory prezydenckie" - powiedziała Gretkowska. Dodała, że kiedy pojawiły się pierwsze sondażowe wyniki, razem z mężem przeczuwali, że już nie będzie lepiej.

"I w tym momencie, w niedzielę po 21, zamieściłam ten wpis. Mamy agencję przygotowaną od dawna, czekaliśmy i tyle" - podkreśliła.

Posłuchaj podcastu

RadioZET.pl/TOK FM/AS