Zamknij

Marcelina Z. oskarżona o oszustwa podatkowe. Tabloid ujawnia szczegóły afery

10.07.2020 11:03
Marcelina Zawadzka
fot. Piotr Molecki/East News

Marcelina Z. została oskarżona o oszustwa skarbowe. Prezenterka "Pytania na śniadanie" usłyszała szereg zarzutów, w tym fałszowania faktur i prania brudnych pieniędzy - podaje "Super Express". "Oskarżona przyznaje się do dwóch czynów" - potwierdziła tabloidowi rzeczniczka Sądu Okręgowego w Kaliszu.

Marcelina Z. jest zamieszana w gigantyczną aferę podatkową? W mediach pojawiła się informacja, że prezenterka "Pytania na śniadanie" jest oskarżona o oszustwa skarbowe, fałszowanie faktur i pranie brudnych pieniędzy. Prawnik gwiazdy w rozmowie z portalem NaTemat potwierdził, że wobec Marceliny Z. wystosowano akt oskarżenia o "formalne użycie jako nierzetelnych dokumentów w deklaracjach podatkowych". 

Marcelina Z. usłyszała zarzuty popełnienia szeregu oszustw. Prezenterka dementuje część z nich, twierdząc, że to ona padła ofiarą nieuczciwych praktyk. 

Ciężko mi komentować tę sprawę, bo czuję się w niej podwójnie oszukana. Najpierw straciłam pieniądze na transakcji z nieuczciwym kontrahentem, który miał sprzedać mi produkty modowe, a nigdy tego nie zrobił, chociaż pieniądze otrzymał. Potem dowiedziałam się, że obsługujące mnie biuro księgowe, dokumenty tejże feralnej transakcji, w sposób jak się okazało nieuprawniony, uwzględniło w księgach rachunkowych i deklaracjach podatkowych, czego ponoć robić nie wolno. Osobiście tymi rozliczeniami się nie zajmowałam, bo się po prostu na tym nie znam. Dlatego zatrudniłam firmę księgową - wyjaśniła w rozmowie z NaTemat. 

Prezenterka "Pytania na śniadanie" złożyła stosowne wyjaśnienia i liczy na pomyślne rozstrzygnięcie sprawy. Będzie musiała jednak wybronić się z dwóch zarzutów, do których przyznała się prokuraturze. 

Marcelina Z. oskarżona o oszustwa podatkowe. Jest komentarz gwiazdy TVP

Marcelina Z. oskarżona o przestępstwa podatkowe. Przyznaje się do dwóch czynów

"Super Express" przybliża szczegóły afery podatkowej z Marceliną Z. Tabloid podaje, że gwiazda TVP nie zamierza stawić się w sądzie na zaplanowanych w najbliższym czasie rozprawach. Gwiazda jest zamieszana w międzynarodową aferę podatkową. Oprócz niej zarzuty usłyszało 18 osób z Polski, Ukrainy, Litwy i Białorusi. Łącznie w sprawie postawiono 102 zarzuty. Karuzela vatowska dotyczyły obrotu biżuterią, kawą i napojami energetycznymi. Szacuje się, że uszczuplony podatek to wartość ponad 40 mln złotych. 

Marcelina Z. jest jedną z oskarżonych. Zarzuty dotyczą uszczuplenia podatku, przyjęcia i rozliczania faktur, prania brudnych pieniędzy. Oskarżona przyznaje się do dwóch czynów, nie przyznaje się do zarzutu prania brudnych pieniędzy na etapie postępowania przygotowawczego – poinformowała w rozmowie z "Super Expresem" sędzia Edyta Janiszewska, rzeczniczka Sądu Okręgowego w Kaliszu.

Marcelina Z. jako jedyna z oskarżonych nie usłyszała zarzutu udziału w zorganizowanej grupie przestępczej. 

Posłuchaj podcastu