Zamknij

Marcin Tyszka nabija się z "boczków" uczestniczki "Top Model". Internauci oburzeni

12.06.2020 11:24
Marcin Tyszka
fot. Agnieszka Sniezko/East News

Marcin Tyszka opublikował wpis, którym oburzył sporą część swoich obserwatorów. Fotograf chciał w zabawny sposób zachęcić Polki do zgłoszeń do programu "Top Model". Jego żart nie spodobał się jednak internautom.

Marcin Tyszka to jeden z najbardziej rozpoznawalnych polskich fotografów. Jego zdjęcia publikowane były w międzynarodowych magazynach takich jak: "Vogue", "Harper’s Bazaar", "Elle", "L’Officiel" i "Vanity Fair". Największą popularność przyniosła mu jednak rola jurora w programie TVN "Top Model". Marcin Tyszka zasłynął z ostrych, krytycznych tekstów w kierunku uczestniczek.

Kolejna edycja "Top Model" zbliża się wielkimi krokami. W związku z pandemią koronawirusa zgłoszenia na casting należy przesyłać przez internet. Marcin Tyszka postanowił zachęcić potencjalnych modeli i modelki do udziału. Surowy juror zażartował przy okazji z "boczków" jednej z uczestniczek poprzedniej edycji. Niefortunny wpis nie spodobał się jednak jego fanom.

Zobacz także: Top Model 9: Ruszyły castingi online. Joanna Krupa zdradza nowe zasady. Do zdobycia srebrny bilet

Marcin Tyszka zachęca kobiety do "zrzucania boczków". Skandaliczny wpis jurora Top Model

- Jeszcze tylko 3 dni! Boczki zrzucamy, zgłoszenia wysyłamy, w "Top Model" czekamy - napisał juror, publikując krótkie nagranie z poprzedniej edycji.

Na krótkim klipie widzimy, jak Marcin Tyszka zwraca uwagę uczestniczce na "krągłości". Choć ostatecznie dziewczyna przeszła casting, musiała zmierzyć się z niewybrednymi komentarzami jurora. Internautom nie spodobało się to, że fotograf zawstydza kobiety ze względu na ich ciało. Zarzucili mu tzw. bodyshaming, czyli ośmieszanie kogoś z powodu wyglądu.

- Zabawne, bo Pan teraz też nie wygląda zbyt szczupło, brzuszek urósł.

- Upokarzanie kobiet przez to, jak wyglądają... Klasa.

- Kilogramy zawsze można zrzucić, ale brak kultury raczej pozostanie z panem do końca. Bodyshaming.

- Całkowicie niepotrzebny i niestosowny komentarz.

- Każdy tutaj usprawiedliwia, że "taki jest modeling" - tak, jest. Bodyshamingowy i okropny, a pan jedynie się do tego dokłada. Modeling to zawód toksyczny, wpędzający ludzi (głównie kobiety) w zaburzenia odżywiania. To jest chore i usprawiedliwianie "bo to modeling" jest tylko częścią problemu - komentują internauci pod wpisem Tyszki.

Marcin Tyszka odpowiedział na niektóre z krytycznych komentarzy. Fotograf stwierdził, że "nikt nikogo nie zmusza, by został topmodelką czy modelem" i dodał, że "to żaden problem poćwiczyć i przygotować się do castingu".

Co myślicie?

RadioZET.pl/PCh