Zamknij

Marek Dyjak w trudnej sytuacji finansowej. Muzyk sprzedaje auto, żeby mieć na życie

10.03.2021 18:46
Marek Dyjak
fot. Piotr Molecki/East News

Marek Dyjak przez pandemię i lockdown kultury znalazł się w trudnej sytuacji finansowej. Znany wykonawca poezji śpiewanej ledwie wiąże koniec z końcem. W celu ratowania budżetu zdecydował się wystawić na sprzedaż swój samochód. 

Marek Dyjak to muzyk, kompozytor i wykonawca poezji śpiewanej oraz utworów o charakterze jazzowym. Polski Tom Waits, jak mówi się często o artyście, wydał 12 albumów studyjnych, w tym "Sznyty", "Dyjak od wschodu", "Moje fado", "Kobiety" i "Piękny instalator". Znany jest także ze swojej aktywności aktorskiej. Zagrał m.in. w filmie obyczajowym "Sąsiady" i serialu "Rojst". 

O artyście głośno było także w kontekście burzliwego życia prywatnego. Dyjak otwarcie przyznawał się do choroby alkoholowej. W 2008 roku przeżył próbę samobójczą, potem pokonał uzależnienie i został abstynentem. Artysta znany jest także z głębokiej wiary w Boga oraz zamiłowania do boksu, który uprawiał w młodości. 

Posłuchaj podcastu

Marek Dyjak sprzedaje samochód. Muzyk ma problemy finansowe 

Marek Dyjak w czasie pandemii koronawirusa podzielił los wielu polskich artystów, których lockdown kultury pozbawił możliwości zarabiania na graniu. Muzyk do tej pory utrzymywał się głównie z koncertowania na żywo ze swoim zespołem. Niestety przedłużający się zastój w branży sprawił, że Dyjak znalazł się w trudnej sytuacji finansowej. Artysta postanowił ratować budżet, sprzedając swoje ukochane auto. 

Szanowni Państwo, sprzedaję samochód, który kocham bardzo, ale sprzedaję, bo na pewno zdajecie sobie Państwo sprawę, jak ciężko jest w obecnych czasach muzykom i artystom. Proszę dzwonić na telefon podany w opisie aukcji. Życzę miłego użytkowania - napisał na Facebooku Marek Dyjak, załączając link do aukcji na Allegro. 

Internauci wierzą, że artysta szybko znajdzie nabywcę, w końcu mieć auto po legendarnym Marku Dyjaku to dla wielu fanów nie lada gratka. W komentarzach pojawiło się mnóstwo słów wsparcia i życzeń prędkiego powrotu na scenę.

Grażyna Wolszczak o biedzie polskich artystów. Opowiedziała o dramacie znajomej aktorki