Zamknij

Marek Niedźwiecki pozywa Polskie Radio i TVP. Legenda Trójki wydała oświadczenie

Maciej Friedrich
22.05.2020 10:04
Marek Niedźwiedzki pozywa Polskie Radio i TVP
fot. Adam Burakowski/REPORTER/ EAST NEWS

Marek Niedźwiecki opuścił radiową Trójkę po aferze związaną z listą przebojów i piosenką Kazika. Dziennikarz wydał oświadczenie, w którym informuje, że pozywa TVP i Polskie Radio. Żąda 10 tysięcy złotych, które miałyby wesprzeć lekarzy walczących z koronawirusem.

Marek Niedźwiecki odszedł z radiowej Trójki po 35 latach. Jeden z najpopularniejszych dziennikarzy muzycznych, dla wielu postać kultowa, opuścił Polskie Radio po feralnym notowaniu listy przebojów, kiedy to rozgłośnia uznała, że piosenka Kazika "Twój ból jest lepszy niż mój" znalazła się na pierwszym miejscu w wyniku błędu. Większość dziennikarzy i artystów uznała, że był to zabieg nieetyczny i spowodowany wpływami politycznymi. W efekcie z Trójki odeszli dziennikarze, którzy przez dekady stanowili o sile i jakości stacji, między innymi  Piotr Kaczkowski i Piotr Metz.

Trójka została zbojkotowana nie tylko przez część słuchaczy, ale i wielu artystów, którzy nie życzą sobie, by ich utwory były w niej nadawane. Wymownym gestem oznajmił to między innymi Krzysztof Zalewski. Okazuje się, że skandal związany z listą przebojów nie skończy się jedynie na wizerunkowym uszczerbku. Jak informuje portal Onet, Marek Niedźwiecki ma zamiar wejść na drogę prawną.

 Duda przerywa milczenie ws. afery w Trójce: niesmak, to jest żenujące

Afera w Trójce: Marek Niedźwiecki pozywa Polskie Radio i Telewizję Polską

Portal Onet opublikował oświadczenie Marka Niedźwieckiego, w którym dziennikarz informuje, że podjął kroki prawne wobec władz Polskiego Radia i Telewizji Polskiej. Była legenda radiowej Trójki chce otrzymać 10 tysięcy złotych, które mają być przekazane dla medyków walczących z pandemią koronawirusa. Domaga się także przeprosin za oskarżenie go o manipulacje notowaniem listy przebojów.

- Złożyłem dziś wezwanie przedprocesowe do władz Polskiego Radia i Telewizji Polskiej. Robię to nie tylko dla siebie, ale też dla Słuchaczy, bo stworzyliśmy wspólnie coś wyjątkowego. Oczekuję od wezwanych oficjalnych przeprosin oraz przekazania kwoty 10 tys. złotych na rzecz lekarzy walczących z pandemią. Żegnam się z Trójką, ale nie z Ludźmi Trójki, bo wciąż jesteśmy razem. To tylko tango - czytamy.

Rozlicz PIT i pomóż podopiecznym Fundacji Radia Zet!

Zagłosuj

Gdzie najczęściej słuchasz radia?

Liczba głosów:

RadioZET.pl/onet.pl/MF