Zamknij

Maria Koterbska nie żyje. Szczegóły pogrzebu sławnej piosenkarki

20.01.2021 10:38
Maria Koterbska nie żyje
fot. EAST NEWS

Maria Koterbska nie żyje. Śmierć sławnej piosenkarki była ogromnym ciosem dla środowiska artystycznego i rzeszy fanów. Znane są szczegóły dotyczące pogrzebu artystki, która odeszła w wieku 96 lat.

Maria Koterbska nie żyje. Ta tragiczna informacja pojawiła się w mediach we wtorek 19 stycznia 2021 roku. Wybitna polska artystka, znana z takich ponadczasowych przebojów jak "Augustowskie noce" czy "Serduszko puka w rytmie cza-cza", odeszła w wieku 96 lat. Na swoim koncie miała niemal półtora tysiąca piosenek, z czego wiele stało się hitami przez pokolenia nuconymi przez oddanych fanów. Za swoje zasługi dla krajowej kultury została odznaczona Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski. O śmierci Koterbskiej poinformował prezydent Bielska- Białej, gdzie urodziła się gwiazda.

- Z wielkim smutkiem przyjąłem wiadomość o śmierci wielkiej damy polskiej piosenki, wspaniałej osoby, wybitnej bielszczanki – Marii Koterbskiej. Legendarna artystka 13 lipca ub.r. świętowała swoje 96. urodziny pełna optymizmu i pogody ducha. Taką też ją wszyscy zapamiętamy. Zapamiętamy też największe przeboje, jak "Karuzela", "Serduszko puka w rytmie cza-cza", "Augustowskie noce" i wiele innych - napisał Jarosław Klimaszewski.

Pojawiły się informacje dotyczące pogrzebu Marii Koterbskiej.

ZOBACZ TAKŻE:  Roman Gulczyński nie żyje. Zmarł nagle w wieku 37 lat

Maria Koterbska nie żyje. Kiedy i gdzie odbędzie się pogrzeb artystki?

Jak informuje "Super Express", pogrzeb Mari Koterbskiej odbędzie się w najbliższy piątek, 22 stycznia 2021 roku i będzie miał charakter państwowy. Informacje potwierdził syn zmarłej piosenkarki, który przeleciał do Polski, by pożegnać mamę.

- Msza żałobna odbędzie się w piątek o godzinie 13:00 w Kościele Opatrzności Bożej w Białej - czytamy.

Śmierć Marii Koterbskiej to ogromna strata nie tylko dla bliskich artystki, ale też polskiej kultury.