Zamknij

Maria Piotrowna Galitzine nie żyje. Austriacka księżniczka miała niespełna 32 lata

Sylwia Wamej
15.05.2020 12:02
Maria Piotrowna Galitizine
fot. Instagram.com/Carasmexico

Maria Piotrowna Galitzine nie żyje. Austriacka księżniczka zmarła w Teksasie, a przyczyną jej śmierci była poważna choroba serca. Miała 31 lat.

Maria Piotrowna Galitzine nie żyje. Austriacka księżniczka miała niespełna 32 lata

Maria Piotrowna Galitzine nie żyje. Kobieta miała niespełna 32 lata i była prawnuczką ostatniego cesarza Austro-Węgier. Liga Cesarza Karola, organizacja upamiętniająca postać Karola I Habsburga, poinformowała, że kobieta zmarła z powodu tętniaka serca. Kobieta zmarła 4 maja, jednak informacja o jej śmierci pojawiła się w mediach dopiero teraz. 11 maja Maria obchodziłaby 32. urodziny.

Austriacka księżniczka mieszkała w Rosji, natomiast po skończeniu studiów wyjechała do Stanów Zjednoczonych. Mieszkała w Teksasie razem z mężem oraz ich dwuletnim synkiem. Księżniczka Maria Piotrowna urodziła się w 1988 roku w Luksemburgu. Maria była córką arcyksiężnej Marii Anny i księcia Piotra Galitzine. Jej pradziadkiem ze strony mamy był Karol I Habsburg, ostatni władca Cesarsko-Królewskich Austro-Węgier i Błogosławiony kościoła katolickiego.

Maria Piotrowna Galitzine nie żyje. Zostawiła męża i dwuletniego synka

Mając pięć lat, Maria Piotrowna wyjechała z rodziną do Rosji. Uczyła się w Moskwie, w niemieckiej szkole. Po skończeniu edukacji przeprowadziła się do Houston, gdzie rozpoczęła pracę. Pracowała jako projektantka i dekoratorka wnętrz. W 2019 roku wyszła za mąż za Rishi Singha, popularnego szefa kuchni. Para doczekała się synka Maxima.

RadioZet.pl/SW