Zamknij

Maria Winiarska przebrała się za Tadeusza Rydzyka. Zatańczyła taniec radości [WIDEO]

31.10.2021 17:08
Maria Winiarska
fot. JACEK DOMINSKI/REPORTER/EAST NEWS/screen/Instagram

Maria Winiarska z głową ojca Tadeusza Rydzyka tańczy z radości. Zabawne wideo zaskoczyło fanów aktorki. Wszystko przez obietnicę, którą złożyła swojej córce. Chodziło o szczytny cel.

Maria Winiarska od lat jest jedną z najbardziej znanych polskich aktorek, która jest aktywna zawodowo od połowy lat 70. ubiegłego wieku i nadal możemy oglądać ją na ekranie. To ona zagrała słynny epizod w "Misiu" Barei, gdzie wcieliła się w spikerkę na warszawskim Okęciu, mówiącą z kluskami w buzi. W ostatnich latach aktorka występowała w licznych serialach - jak " Na Wspólnej", "Barwy szczęścia", oraz "Druga szansa". Prywatnie od wielu lat Winiarska jest żoną Wiktora Zborowskiego, z którym ma dwie córki: Zofię i Hannę. To właśnie ta pierwsza zainspirowała mamę do nagrania zabawnego filmiku, który stał się hitem sieci.

Zobacz także: Przykry wypadek podczas powitania królowej Elżbiety. Dziewczynka została uderzona w twarz

Maria Winiarska z twarzą Tadeusza Rydzyka tańczy z radości

Maria Winiarska wraz z córką Zofią Zborowską wzięły udział w akcji charytatywnej, w której zbierano środki na leczenie chorej Zosi. Kwota była zawrotna, a panie postanowiły zebrać dziewięć milionów złotych. Aby tego dokonać, Winiarska zobowiązała się, że po osiągnięciu celu, zatańczy specjalny taniec. Cała akcja trwała kilkanaście dni, a o jej postępach Zborowska informowała na bieżąco. Już po dziesięciu dniach zebrano ponad połowę kwoty, więc było pewne, że Winiarksa będzie musiała spełnić swoją obietnicę. I tak się stało.

Na Instagramie Maria Winiarska pokazała filmik, na którym z maską Tadeusza Rydzyka tańczy z radości. Jak podkreśliła aktorka, założyła maskę osoby, która podobne zbiórki mogłaby zakończyć natychmiast.

"Jak ja coś obiecam to nie ma to tamto. Powiedziałam, że jeśli uzbieramy te ponad 9 baniek, to odtańczę taniec radości. Maskę mam iście halloweenową, osoby która, gdyby chciała to mogłaby w jednej chwili zakończyć pewnie wszystkie takie zbiorki" - napisała Winiarska.