Zamknij

Lichtman o groźbach i nękaniu przez Kosmalę. Padły poważne zarzuty. "Niszczyłeś wielu artystów"

16.04.2021 16:13
Marian Lichtman
fot. TRICOLORS/East News

Marian Lichtman skomentował zachowanie Andrzeja Kosmali, który razem z wdową po Krawczyku oskarżają go o lansowanie się na śmierci piosenkarza. Były Trubadur ujawnił, że menadżer od kilku dni zalewa go obraźliwymi wiadomościami. Poniżenia mają być kierowane także do jego rodziny. 

Śmierć Krzysztofa Krawczyka niespodziewanie doprowadziła do konfliktu między byłym menadżerem artysty Andrzejem Kosmalą i Marianem Lichtmanem, perkusistą zespołu Trubadurzy. Zaczęło się od wywiadu, w którym Lichtman ubolewał, że wdowa po Krawczyku nie poinformowała go osobiście o śmierci piosenkarza, którego uważał za wielkiego przyjaciela. Kilka dni po pogrzebie Kosmala opublikował wpis, w którym zarzucił Lichtmanowi lans na śmierci piosenkarza. Wyjawił także, że podczas uroczystości doszło do nieprzyjemnej wymiany zdań między Ewą Krawczyk a byłym Trubadurem. 

W odpowiedzi na łamach "Faktu" Lichtman przytoczył własną wersję wydarzeń. Tłumaczył, że podczas pogrzebu bronił honoru syna zmarłego piosenkarza, Krzysztofa juniora, który zamiast zająć miejsce obok wdowy, stał gdzieś w tłumie. Muzyk stwierdził, że Kosmala nigdy nie lubił Trubadurów i krzywo patrzył na rodzinną atmosferę w zespole. Teraz z zazdrości próbuje zdyskredytować członków grupy i odebrać im prawo do wspominania Krawczyka. Ponadto - jak powiedział Lichtman - menadżer obawia się o swoją pozycję. Kosmala się strasznie boi, że wiele "ciemnych spraw" teraz wyjdzie na jaw, zobaczycie - zdradził w "Fakcie". 

Syn Krzysztofa Krawczyka był bojkotowany na pogrzebie? Lichtman odpowiada Kosmali

Marian Lichtman oskarża Kosmalę o kłamstwa i obraźliwe ataki

Marian Lichtman opublikował post na Facebooku, w którym w dosadnych słowach zwrócił się do Andrzeja Kosmali.

Andrzeju Kosmala!!! Kłamco, manipulancie, intrygancie, czas twój minął. Żyjemy w wolnej Polsce! Przestań terroryzować media i z premedytacją wprowadzać w błąd ludzi - zaapelował muzyk. 

Były Trubadur posądził menadżera Krawczyka o niszczenie karier i stwierdził, że przez takich decydentów jak on musiał przed laty wyjechać z kraju. 

W czasach terroru komunistycznego byłeś niebezpieczny i piastowałeś ważne stanowiska w mediach i niszczyłeś wielu artystów. Przez takich jak ty musiałem emigrować z Polski - napisał Lichtman. 

Były perkusista Trubadurów wyznał, że Andrzej Kosmala nęka go wiadomościami, w których grozi i poniża jego oraz bliskie mu osoby. 

Od kilku dni ja, moja rodzina żyjemy w stresie, bombardowani obrzydliwymi wiadomościami od Andrzeja Kosmali, w których grozi i poniża mnie i moją rodzinę. Towarzyszu Kosmala!!! Uszanuj żałobę! - grzmi we wpisie były kompan Krzysztofa Krawczyka.  

Powstaje musical o Krzysztofie Krawczyku. Menadżer jest oburzony i zarzuca teatrowi kłamstwo