Zamknij

Gwiazda "Pułapki" zmaga się z poważną chorobą. Pokazała szokujące zdjęcie

Judyta Wanicka
16.01.2020 10:54
Marianna Kowalewska
fot. Instagram:@mariankakowalewska

Marianna Kowalewska od lat cierpi na poważną chorobę jelit. Aktorka poddała się zabiegowi stomii, który uratował jej życie. Gwiazda "Pułapki" opublikowała poruszające zdjęcie z kampanii fundacji STOMAlife, której jest ambasadorką.

Marianna Kowalewska jest obiecującą aktorką młodego pokolenia. Widzowie mogli podziwiać jej talent m.in. w serialach "Pułapka" i "Rojst". Prywatnie jest córką aktora Macieja Kowalewskiego, znanego z roli Franka w serialu "Lokatorzy" i aktorki Edyty Torhanm. 24-latka od kilku lat cierpi na poważną chorobę jelit, która utrudniała jej normalne funkcjonowanie. Wybawieniem okazała się stomia. Marianna Kowalewska pokazała w kampanii, jak wygląda po zabiegu.

Marianna Kowalewska przeszła zabieg stomii

Marianna Kowalewska dowiedziała się o chorobie w 2015 roku. Wcześniej zmagała się z uporczywymi dolegliwościami i próbowała różnych metod leczenia. Niestety bezskutecznie. W końcu lekarze postawili właściwą diagnozę: wrzodziejące zapalenie jelita grubego.

Nic jakoś cholera nie działało. Zioła, akupunktura, leczenie niekonwencjonalne, leczenie dietami, różnego rodzaju… No nie. Ciało odmówiło. Operacja. Najszybciej jak się da, bo jesteśmy na skraj. Ja jestem na skraju. Leżę na łóżku szpitalnym i odpuszczam. Jestem gotowa, żeby odejść - wspomina pobyt w szpitalu aktorka.

Marianna Kowalewska poddała się zabiegowi stomii. Konieczność noszenia woreczka na brzuchu do końca życia brzmiała jak wyrok. Początkująca aktorka obawiała się, że będzie musiała pożegnać się z karierą. Na szczęście tak się nie stało. 24-latka odnosi sukcesy na ekranie, a swoją rozpoznawalność stara się wykorzystywać w pożyteczny sposób. Marianna Kowalewska została ambasadorką kampanii zorganizowanej przez fundację STOMAlife, działającej na rzecz osób po stomii.

O mojej chorobie i stomii mówię otwarcie. Chciałabym by każdy, kto z tego powodu zmaga się z wykluczeniem, mógł w pełni rozpocząć realizację swoich marzeń i pasji. Pragnę nieść wsparcie tym, którzy wstydzą się wychodzić z domu, realizować swoje zamierzenia zawodowe lub po prostu zwyczajnie umawiać się na randki. Stomia przy odpowiedniej pielęgnacji i dobrze dobranej bieliźnie naprawdę w niczym nie przeszkadza – przekonuje  Marianna Kowalewska.

Kampanii towarzyszy mocny przekaz wizualny. Marianna Kowalewska pojawiła się na zdjęciu z odsłoniętym woreczkiem.

RadioZET.pl/jw