Zamknij

Marianna Schreiber szczerze o aborcji. Żona ministra PiS zaskoczyła wyznaniem

20.09.2021 15:56
Marianna Scheiber
fot. VIPHOTO/East News

Marianna Schreiber wypowiedziała się na temat aborcji. Żona ministra PiS Łukasza Schreibera wyznała, że popiera Strajk Kobiet i jest przeciwna zaostrzeniu prawa aborcyjnego w Polsce. 

Marianna Schreiber pojawiła się w "Top Model 10", żeby spełnić swoje wielkie marzenie. Jak mówiła, zawsze chciała wziąć udział w show TVN, lecz trudna przeszłość rodzinna i wynikające z niej problemy z samoakceptacją blokowały ją przez długie lata. Nie było jej łatwo także ze względu na rolę, jaką przyszło jej pełnić, gdy wyszła za znanego prawicowego działacza.

Mężem Marianny jest Łukasz Schreiber, polityk Prawa i Sprawiedliwości piastujący obecnie urząd ministra w rządzie Mateusza Morawieckiego, a prywatnie - syn znanego polityka PiS - Grzegorza Schreibera. Marianna ma z nim córkę i jak zapewnia, tworzy szczęśliwy związek. Polityk nie popierał jednak jej decyzji o wzięciu udziału w "Top Model", ponieważ, jak mówiła przed jury Schreiber, "mąż ma inne zapatrywania na kwestie rodzinne". Nie da się ukryć, że barwna 28-latka odbiega wizerunkiem od typowej żony polityka prawicy. Co ciekawe, ma również inne zapatrywania na pewne kwestie, niż przedstawiciele środowiska, do którego należy jej mąż. 

Marianna Schreiber zdradziła swoje poglądy na temat aborcji 

Marianna Schreiber odpadła już z "Top Model", ale nie zamierza z tego powodu usuwać się w cień. Przebojowa 28-latka, która planuje napisać doktorat z pedagogiki, wyznała, że popiera Strajk Kobiet. Miała nawet żal do społeczności skupionej wokół Marty Lempart, że nie otrzymuje od niej żadnego wsparcia.

Ja wytrwale chcę walczyć o siebie i robię to też dla wszystkich kobiet, które patrzą na mnie i myślą sobie, że czegoś nie powinny [...]. Tak - stoję po stronie kobiet. Zobaczcie, ile się kobietom zabrania, jak łatwo decydować o czyimś losie i jestestwie. Dużo czytałam o Strajku Kobiet, w którym to pisze się o wspieraniu ponad wszystko, o walce o nasze wspólne dobro kobiet, o tym, że mamy prawo mówić we własnym imieniu, a tymczasem nie otrzymałam jako kobieta walcząca (z takimi przeciwnościami, jakie mieliście i macie okazję obserwować w internecie choćby i w wypowiedziach osób publicznych) wsparcia od Strajku Kobiet - wyznała w jednym z postów Marianna. 

Schreiber idzie dalej i odważnie zapewnia, że jest przeciwniczką zaostrzenia prawa aborcyjnego w Polsce, które w wyniku decyzji Trybunału Konstytucyjnego zabrania obecnie usuwania ciąży ze względu na ciężkie i nieodwracalne wady płodu lub nieuleczalną chorobę zagrażającą jego życiu. Jak podkreśla, chciałaby mieć wybór. 

Oczywiście, że chcę wspierać kobiety. Wiem, czego sama potrzebuję i czego sama bym nie chciała. Nie wyobrażam sobie sytuacji, w której byłabym zmuszona urodzić dziecko, które nie przeżyje - powiedziała żona ministra PiS w rozmowie z "Super Expressem".

Marianna Schreiber niejednokrotnie wyrażała swój stosunek do Strajku Kobiet na Instagramie, gdy publikowała sesje opatrzone błyskawicą. 

Jeśli ci, którzy dostrzegli ten piorun na zdjęciu widzą we mnie kobietę, która jest gotowa zawalczyć o siebie i innych, to chyba jest jasne, jaki jest mój stosunek do tego ruchu - podkreśliła była uczestniczka "Top Model"

Minister konsekwentnie nie komentuje poczynań żony, ale coraz częściej pojawia się na jej Instagramie. Marianna Schreiber zamieściła kolejne romantyczne zdjęcie z politykiem i okrasiła je wymownym fragmentem utworu Rihanny oraz hashtagiem "nie poddajemy się".

Marianna Schreiber pokazała córkę. Wzruszona Joanna Krupa zareagowała na wpis [FOTO]