Zamknij

Mariola Bojarska-Ferenc o Dominice Gwit. Zwróciła uwagę na bardzo ważny aspekt

Redakcja
12.06.2018 14:17
Mariola Bojarska-Ferenc
fot. YouTube/WideoPortal

Mariola Bojarska-Ferenc została poproszona o wypowiedź nawiązującą do głośnego niedawno komentarza Dominiki Gwit, która oświadczyła, że jest gruba i jest jej z tym dobrze. Trenerka zwróciła uwagę na bardzo ważną kwestię.

Niedawny komentarz Dominiki Gwit, w którym stwierdziła m.in., że „nie zamknie się w domu, bo ktoś uważa, że skoro z niego wychodzi, to promuje otyłość”, wywołał w sieci wiele kontrowersji. O wypowiedź na ten temat poproszona została Mariola Bojarska-Ferenc, gimnastyczka, trenerka, propagatorka zdrowego stylu życia, która ćwiczenia i ruch promowała już w latach 90.

Bojarska-Ferenc została spytana, co sądzi o otwartym mówieniu, że otyłość jest ok, jeśli się z nią dobrze czujemy. W swojej wypowiedzi zwróciła uwagę na bardzo ważny aspekt, który często w dyskusji na temat otyłości jest pomijany. Przyznała, że tu kompletnie nie chodzi o czyjś wygląd.

Bojarska-Ferenc o Dominice Gwit

– Ja nie jestem za tym. Świetnie, że Dominika się z tym czuje dobrze, bo są różne teorie o tym. Naukowcy mówią, że najpierw trzeba zaakceptować siebie, by móc coś w sobie zmienić. Ale ja bym tak nie epatowała, że ta otyłość jest fajna, bo pamiętajmy, że tutaj nie mówimy w ogóle o estetyce. To, czy komuś się podoba Dominika Gwit, to jest odrębna sprawa. My mówimy tutaj o tym w kontekście zdrowia, że otyłość niesie za sobą mnóstwo problemów: to są problemy ze stawami, problemy z kręgosłupem, problemy ze wzrokiem, sercem, cukrzycą, problemy z koncentracją, u mężczyzn też z potencją […]. W związku z tym, kiedy wytykamy komuś nadwagę, to nie dlatego, że chcemy komuś zrobić przykrość – mówię o ludziach z mojej branży – tylko dlatego, że chcemy zadbać o zdrowie. Jeśli ktoś nie chce żyć długo, to niech sobie robi, co chce. Każdy jest odpowiedzialny za swoje życie […], ale myślałabym racjonalnie, że najważniejsze jest zdrowie – tłumaczy Bojarska-Ferenc.

Przypomnijmy, że w swoim wpisie Gwit napisała: „TAK – jestem gruba, TAK – jestem szczęśliwa, TAK – mam do tego prawo, TAK – będę o tym mówić głośno! NIE – nie zamknę się w domu, bo ktoś uważa, że skoro z niego wychodzę, to promuję otyłość, NIE – nie promuję otyłości”.

RadioZET.pl/Wideoportal/SA