Zamknij

Dramatyczny apel Mariusza Czajki. Aktor nie ma za co pochować matki

18.01.2021 19:58
Mariusz Czajka
fot. VIPHOTO/East News

Mariusz Czajka przez pandemię stracił pracę i tonie w długach. Do tego zmarła mu mama. Gwiazdor serialu "Świat według Kiepskich" zorganizował zbiórkę pieniędzy, które pomogą mu sfinansować pogrzeb. 

Mariusz Czajka jest popularnym aktorem teatralnym i filmowym, którego widzowie mogą kojarzyć z ról w "Chłopaki nie płaczą", "Pensjonacie nad rozlewiskiem", "Miodowych latach" i "Pierwszej miłości". Przez wiele lat gościnnie występował w serialu "Świat według Kiepskich", gdzie wcielał się w szereg rozmaitych postaci. Widzowie doskonale znają go także z programu TVN "Maraton uśmiechu", a także z kreskówek o Kaczorze Donaldzie, któremu Czajka użyczał głosu w latach 90. 

Przez pandemię koronawirusa gwiazdor "Kiepskich" znalazł się w fatalnej sytuacji finansowej, o czym informowaliśmy na początku listopada. Czajka stracił pracę w teatrze i nie zarabiał w serialu, który na kilka miesięcy został wstrzymany. Niestety przez niefortunną decyzję sprzed lat dzisiaj jest winny bankowi sporą sumę pieniędzy. Los nie oszczędził go także w sprawach prywatnych. Aktor właśnie stracił mamę i brakuje mu środków na zorganizowanie pochówku. 

Andrzej Grabowski pomaga Marzenie Kipiel-Sztuce. Aktorka jest w trudnej sytuacji finansowej

Mariusz Czajka nie ma pieniędzy na pogrzeb matki 

Mariusz Czajka zorganizował internetową zbiórkę pieniędzy na sfinansowanie pogrzebu mamy, która odeszła 14 stycznia w wieku 81 lat. 

Dnia 14.01.2021 roku, po długotrwałej chorobie w wieku 81 lat, odeszła z tego świata moja mama, Krystyna Maria Teresa Czajka, ur. 21.12 1939 r. w Lisewie. Córka Stefana Truszkowskiego i Gertrudy z/d Wilmańskiej. Praktycznie od urodzenia borykała się z problemami zdrowotnymi aż do końca. Miała osteoporozę, Parkinsona, nadciśnienie a na koniec raka płuca. Odeszła we śnie - czytamy na stronie Pomagam.pl. 

Mariusz Czajka potrzebuje na pochówek 12 tys. złotych. Część kwoty pokryje ZUS. Niestety aktor nie jest w stanie zapłacić reszty, ponieważ tonie w długach, a jego mama nie miała oszczędności. 

ZUS zwraca 4 tys. zł, a 8 tys. muszę dodać. Jak powszechnie wiadomo, przez pandemię koronawirusa od marca 2020 do dziś teatry są zamknięte. Ja straciłem 138 przedstawień i praktycznie nie mam dochodów od 10 miesięcy. Mama miała emeryturę nauczycielską 1600 zł i nie miała oszczędności. Ja mam same długi i już nie mam skąd pożyczać. Brakuje 8 tys. zł. i zwracam się z uprzejmą prośbą o pomoc w pochowaniu mamy, bo nie mam tego za co zrobić - oznajmił artysta i na koniec dodał, że w ciągu ostatnich dziesięciu miesięcy bezrobocia od państwa dostał 1800 zł zapomogi i 2 tys. zł z ZUS-u. 

Zbiórka na pogrzeb mamy Marusza Czajki trwa na stronie Pomagam.pl