Zamknij

Znany polski aktor odzyskał wzrok. Wróci do pracy na planie?

Maciej Friedrich
20.01.2020 09:46
Znany polski aktor odzyskał wzrok. Wróci do pracy na planie?
fot. Justyna ROJEK/East News

Mariusz Czajka przeżył chwile grozy po tym, jak stracił wzrok po wylewie krwi do oka. Na szczęście polski aktor odzyskał wzrok dzięki serii zabiegów. W wywiadzie zdradził, czy stan zdrowia pozwoli mu na powrót do pracy.

Mariusz Czajka to znany polski aktor, który większości widzów kojarzy się przede wszystkim z rolami komediowymi. Nic w tym dziwnego, jego różnorodne kreacje w "Świecie według Kiepskich" i "Chłopaki nie płaczą" zapadły w pamięć. Czajka przez lata prowadził także "Maraton uśmiechu", a jego głos mogliśmy usłyszeć w polskiej wersji językowej "Gwiezdnych wojen", gdzie wcielał się w mistrza Yodę.

Aktor na początku listopada 2019 roku przeżył chwile grozy. Po wylewie krwi do oka rogówka oka odkleiła się w trzech miejscach. Czajka mógł na stałe tracić wzrok. Błyskawicznie dotarł do Warszawskiego Klinicznego Szpitala Okulistycznego.

- Bałem się, że to koniec mojej kariery, że będę musiała robić stand up dla niewidomych - opowiadał.

 Mężczyzna nie widział od 1946 roku. Polscy lekarze przywrócili mu wzrok

Mariusz Czajka odzyskał wzrok. Wróci do pracy na planie?

Fanów Mariusza Czajki uspokajamy. Aktor przeszedł serię laserowych zabiegów, które uratowały jego wzrok. Jak sam przyznał w rozmowie z "Super Expressem", widzi zdecydowanie lepiej i nie ma zamiaru przerywać aktorskiej kariery.

- Wpadłem w ręce doświadczonej lekarki okulistki, która potraktowała laserem moje prawe oko i... uratowała mi wzrok (...) Przyznaję, bałem się, co będzie, ale wyrównało mi się widzenie i zmieniłem okulary na słabsze. Teraz jestem jak sokół, który poluje, i ładną dziewczynę widzę nawet na końcu widowni- żartował.

Przypomnijmy, że aktor wyznał w wywiadzie, że aktorstwo musi łączyć z opieką nad ciężko chorą mamą. Życzymy zdrowia im obojgu.

 Zaczerwienione oko: o czym świadczy? Przyczyny czerwonego oka

Mariusz Czajka odzyskał wzrok
fot. ADAM JANKOWSKI/REPORTER/ EAST NEWS
Zagłosuj

Oglądłeś/aś "Chłopaki nie płaczą"?

Liczba głosów:

RadioZET.pl/se.pl/MF