Zamknij

Marta Kaczyńska wzięła ślub po raz trzeci. Dlaczego jednak cywilny?

Redakcja
30.07.2018 10:10
Marta Kaczyńska wzięła ślub po raz trzeci. Dlaczego jednak cywilny?
fot. Instagram:@mmkaczynska

Marta Kaczyńska trzeci raz w życiu stanęła na ślubnym kobiercu. Bratanica Jarosława Kaczyńskiego wymieniła się obrączkami z Piotrem Zielińskim. Jednak wbrew pierwotnym planom do skutku nie doszedł ślub kościelny. Czemu para musiała zadowolić się wizytą w Urzędzie Stanu Cywilnego?

W sobotę, 28 lipca 2018 Marta Kaczyńska wyszła za mąż za biznesmena Piotra Zielińskiego. To już trzeci ślub bratanicy Jarosława Kaczyńskiego. Parze zależało na szybkim zorganizowaniu ceremonii, ponieważ panna młoda jest w zaawansowanej ciąży i spodziewa się rozwiązania już w sierpniu. To właśnie pośpiech miał pośredni wpływ na fakt, że ślub miał charakter cywilny. Dla wielu osób było to zaskoczenie, ponieważ od początku planowano ceremonię w kościele. Podobno wszystkie szczegóły były dokładnie zaplanowane.

Marta Kaczyńska unieważniła ślub

Marta Kaczyńska ślubowała już przed ołtarzem swojemu pierwszemu mężowi, nie mogła więc ponownie wziąć ślubu kościelnego. Udało się jednak unieważnić pierwszą przysięgę, czyli wziąć tak zwany rozwód kościelny. Problem w tym, że dokumenty potwierdzające unieważnienie nie dotarły z Watykanu na czas. Bez nich ślub kościelny nie mógł się odbyć. Parze pozostała więc zmiana terminu lub formalizacja związku w Urzędzie Stanu Cywilnego. Wybrali tę drugą możliwość.

Po ceremonii świeżo upieczeni małżonkowie oraz zaproszeni goście udali się do Domu Polskiego, jednej z najbardziej ekskluzywnych warszawskich restauracji. Na uroczystości nie mogło zabraknąć stryja panny młodej. Jarosław Kaczyński, choć poruszał się o kulach, towarzyszył bratanicy w tym ważnym dniu.

Marta Kaczyńska mimo zaawansowanej ciąży prezentowała się doskonale w długiej białej sukni z rozcięciem. Na swoim profilu na Instagramie prawniczka umieściła zdjęcie obrączek i bukietu. Internauci jak zwykle podzielili się na dwa obozy. Część gratulowała Kaczyńskiej nowego etapu w życiu. Znalazły się również głosy krytycznie oceniające kolejny związek małżeński Marty.

RadioZET.pl/MF