Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Marta Kaczyńska znów wychodzi za mąż?

21.03.2018 12:59

Marta Kaczyńska już dwukrotnie była zamężna. Jak informuje „Fakt”, córka Marii i Lecha Kaczyńskich ponownie zamierza stanąć na ślubnym kobiercu. Nie będzie to jednak typowy ślub kościelny. Dlaczego i kim jest jej przyszły mąż?

Marta Kaczyńska fot. WOJCIECH STROZYK/REPORTER/EAST NEWS

Marta Kaczyńska od dłuższego czasu związana jest z biznesmenem Piotrem Zielińskim. Okazuje się, że postanowiła nadać tej relacji formalny kształt. Córka Lecha i Marii Kaczyńskich, która już dwukrotnie wstępowała w związek małżeński, chce znów stanąć na ślubnym kobiercu. Jak donosi „Fakt”, powołując się na informatora „z kręgu rodziny”, Marta uzyskała właśnie decyzję o stwierdzeniu nieważności kościelnego ślubu, który zawarła ze swoim pierwszym mężem — Piotrem Smuniewskim. Dziennik informuje, że powodem starań była chęć zawarcia kolejnego małżeństwa, bo Kaczyńska „chce żyć po Bożemu”.

Marta Kaczyńska i Piotr Zieliński zawrą ślub jednostronny

Podobno trzeci ślub Marty Kaczyńskiej, i jednocześnie jej drugi ślub kościelny, nie będzie typową ceremonią. Informator „Faktu” wyjawił, że ma być to tzw. ślub jednostronny, podczas którego zawierane jest „małżeństwo mieszane”. Oznacza to m.in., że przysięga złożona przez jedną ze stron (w tym wypadku przyszłego męża Marty Kaczyńskiej) nie zakończy się słowami „Tak mi dopomóż Panie Boże Wszechmogący w Trójcy Jedyny i Wszyscy Święci”.

„Chciała mieć czystą kartę i móc przyjmować komunię świętą” — mówi rozmówca „Faktu”. Nie wiadomo, kiedy ślub miałby się odbyć, jednak ma być skromny, w otoczeniu najbliższych.

Co ciekawe, dziennik informuje również, że Marta Kaczyńska spodziewa się trzeciego dziecka. Na razie zainteresowana nie skomentowała ani doniesień na temat swojego trzeciego ślubu, ani rzekomej ciąży.

Przypomnijmy, że drugim mężem Marty Kaczyńskiej był Marcin Dubieniecki, z którym rozwiodła się jesienią 2016 roku.

RadioZET.pl/SA

Oceń