Zamknij

Manowska zabrała głos ws. aborcji i wstawiła post z papieżem. Nie jest za wyborem?

30.10.2020 11:36
Marta Manowska
fot. Artur Zawadzki/REPORTER/EAST NEWS

Marta Manowska skomentowała decyzję Trybunału Konstytucyjnego, która zaostrza prawo aborcyjne w Polsce. Gwiazda TVP znana z programu "Rolnik szuka żony" zajęła stanowisko wobec protestów w obronie praw kobiet i przytoczyła słowa papieża Franciszka. 

Marta Manowska jest jedną z najpopularniejszych gwiazd telewizji publicznej. Prezenterka prowadzi programy "Rolnik szuka żony" i "Sanatorium Miłość", które biją rekordy oglądalności. Jak wiele gwiazd TVP Manowska stara się nie wypowiadać w sprawach, które na Woronicza uchodzą za tematy niewygodne. Mimo to prezenterka zdecydowała się zabrać głos w sprawie decyzji Trybunału Konstytucyjnego i przetaczających się przez kraj protestów w obronie praw kobiet.

Przed prowadzącą "Rolnika" wypowiedziało się kilka znanych osobistości z TVP. Aktorka "M jak miłość" i gospodyni "Pytania na śniadanie" Kasia Cichopek odważnie wsparła protesty kobiet. Do sprawy odniosły się także Ida Nowakowska, Karolina Pajączkowska z TVP Info i Tomasz Wolny. Prezenter śniadaniówki zdobył gromki aplauz za post skierowany do mężczyzn. Z kolei  dziennikarka TVP3 w Poznaniu Żaneta Rosińska po wsparciu protestu postanowiła odejść z telewizji publicznej. 

Tomasz Wolny z "Pytania na śniadanie" wypowiedział się o aborcji. "Najlepszy męski głos w tej sprawie"

Marta Manowska ws. decyzji TK: wspiera walkę kobiet 

Marta Manowska udostępniła słowa papieża Franciszka, który podkreślił, że Bóg nie potrzebuje być przez nikogo broniony i nie chce, aby Jego imię było używane do terroryzowania ludzi. Głowa kościoła katolickiego zwrócił się do wiernych z prośbą "o zaprzestanie używania religii w celu budzenia nienawiści, przemocy, ekstremizmu i ślepego fanatyzmu. Te słowa wyjątkowo przemówiły do Mart Manowskiej, bowiem prezenterka zamieściła je w poście na Instagramie, będącym reakcją na bieżącą sytuację w kraju. 

Wszyscy wiemy, że to sprawa szersza, światopoglądowa. Czy wierzę w ewolucję, czy w Boga, w racjonalizm i naukę, wyznaję wiarę i duchowość. Jestem człowiekiem. Mam sumienie. To ono jest sumą MOICH wyborów. Przez nie filtruję świat i innych ludzi. MOJE SUMIENIE. MÓJ WYBÓR - napisała Manowska. 

W komentarzach wybuchła burza. W kierunku gwiazdy TVP posypały się zarzutu, że nie potrafi zająć wyrazistego stanowiska i ucieka się do poprawnych politycznie sloganów. Nie brakowało też internautów, którzy odebrali posty prezenterki jako całkowity sprzeciw wobec aborcji. Manowska usiłowała uciszyć wzburzenie kolejnym postem. 

Wszystkim, którzy tak krzyczą pod postami i wkładają tyle energii w „komentowanie” rzeczywistości polecam ją zmienić. Jest naprawdę wiele dobrego do zrobienia i wiele osób, które potrzebują pomocy - napisał. - Szkoda trwonić czasu i energii na dywagacje i hejtowanie. Weźcie się do roboty. I walczmy dalej. O niedzielenie ludzi. A jednoczenie - zaapelowała.

W dyskusji z internautami Marta Manowska podkreśliła wyraźnie, że wspiera walkę kobiet. 

I dlatego nie wspierasz kobiet w walce o nasze prawa? Czy kontrakcik z k*rwizją prezesa nie pozwala? Wstyd się tam szmacić - skrytykowała gwiazdę TVP internautka. 

Wspieram. Wystarczy przeczytać co napisałam. Życzę mniej agresji - odparła prowadząca "Rolnik szuka żony". 

Jolanta Kwaśniewska skomentowała Strajk Kobiet. Padło niecenzuralne słowo