Zamknij

Gwiazda "Idola" pokonała raka. Opublikowała przejmujące zdjęcia

Judyta Wanicka
22.11.2019 17:16
Idol
fot. PIOTR FOTEK/REPORTER/EAST NEWS

Marta Smuk, była uczestniczka programu "Idol", wygrała walkę z rakiem. Wokalistka zachorowała na nowotwór piersi. W grudniu zeszłego roku poddała się chemioterapii, konieczna była również operacja. Marta Smuk wróciła już do zdrowia, o czym poinformowała na Facebooku. Zamieściła zdjęcia, na których pozuje łysa i ze szramą na piersi. 

Marta Smuk z "Idola" pokonała raka piersi 

Marta Smuk, która przed laty brała udział w programie "Idol", poinformowała, że udało jej się wygrać walkę z nowotworem piersi. Wokalistka zmagała się z choroba przez kilkanaście miesięcy. W lipcu dowiedziała się, że te chemioterapia przyniosła pomyśle rezultaty. Na Facebooku poinformowała, że zakończyła leczenie. 

Oficjalnie informuję: LECZENIE CHEMIOTERAPIĄ ZAKOŃCZONE!!!!!! To był jeden z najtrudniejszych a zarazem najpiękniejszych lat w moim życiu. To czego doświadczyłam, to co zrozumiałam i to, czego dowiedziałam się o sobie nikt mi nie zabierze! Nigdy nie powiem, że jestem zdrowa, bo nowotwór to choroba przewlekła, ale jestem bezpieczna i to poczucie daje mi spokój i szczęście! - napisała Marta Smuk na Facebooku.

Gwiazda "Idola" od kilku miesięcy cieszy się dobrą formą i tylko dwie pamiątki zdradzają, że niedawno walczyła z ciężka chorobą: brak włosów oraz blizna po operacji piersi. Mimo że w wyniku leczenia utraciła dwa tak zwane atrybuty kobiecości, przyznaje, że wcale nie czuje się mniej kobieca.

Dokładnie rok temu straciłam swój atrybut kobiecości... Straciłam? Czyżby? Solidaryzuję się dziś ze wszystkimi kobietami, które przeżywają dziś to, co rok temu przeżywałam ja. A dla siebie i dla Was pozbyłam się przed chwilą jeszcze jednego atrybutu... Kobiecość ma się w sercu i w głowie - nie na!!!! BĄDŹCIE SILNE! - zaapelowała Marta Smuk. 

Marta Smuk
fot. screen Facebook: marta.smuk.7

Marta Smuk była gwiazdą "Idola"

Marta Smuk była wokalistką i aktorką teatru muzycznego Roma w Warszawie. W 2002 roku wystąpiła w talent show Polsatu  "Idol". W programie zachwycała umiejętnościami wokalnymi, a swoim wykonaniem utworu "Georgia" powaliła jury i publiczność na kolana. Ostatecznie zajęła czwarte miejsce. Co ciekawe, w "Idolu" spotkała przyszłego męża - zdobywcę trzeciego miejsce Mariusza Totoszkę. Para pobrała się w 2005 roku w Głogowie, rodzinnym mieście Marty, i zamieszkała w Warszawie. Rok później urodziła im się córką Julia. Niestety małżeństwo nie wytrzymało próby czasu. Marta Smuk i Mariusz Totoszko rozwiedli się w 2007 roku. 

RadioZET.pl/jw