Zamknij

Martyna Wojciechowska adoptowała kolejne dziecko

Redakcja
10.12.2018 16:05
Martyna Wojciechowska
fot. Instagram

Martyna Wojciechowska była gościem programu „Dzień Dobry TVN”, gdzie zaskoczyła wiadomością, że adoptowała kolejną dziewczynkę z Tanzanii. To 15-letnia Tatu, która, tak jak Kabula – pierwsza adoptowana córka Wojciechowskiej – cierpi na albinizm.

Martyna Wojciechowska gościła w programie „Dzień dobry TVN”, gdzie przy okazji emisji ostatniego odcinka serii „Kobieta na krańcu świata”, opowiedziała o tym, jak jej życie zawodowe i praca w telewizji kształtowały prywatne życie. To właśnie pobyt w Tanzanii przy okazji kręcenia jednego z odcinków „Kobiety...” sprawił, że gwiazda zdecydowała się na adopcję Kabuli – dziewczynki, która była w swoim kraju prześladowana za albinizm. Jak wyjaśniła Wojciechowska, Kabula miała do niej ogromną prośbę.

Martyna Wojciechowska adoptowała kolejną dziewczynkę

Jak się okazało, Kabula chciała mieć „siostrę”. Poprosiła adopcyjną mamę, by adoptowała jeszcze jedną dziewczynkę, która jest w takim samym położeniu co Kabula.

– Chciała, żeby jeszcze jakaś dziewczynka dostała taką szansę jak ona. Jestem bardzo szczęśliwa i wzruszona i mogę powiedzieć, że od stycznia tego roku, czyli właściwie już ponad rok, Kabula ma taką kolejną siostrę, którą sama sobie wybrała. W jakimś sensie mam dwie córki w Tanzanii – powiedziała przejęta wyraźnie podróżniczka. „Jestem szczęśliwa, że to kolejna osoba, która dostała szansę” – dodała.

Jej druga adoptowana córka ma na imię Tatu, ma piętnaście lat i, podobnie jak Kabula, jest albinoską.

To piękny gest ze strony Martyny Wojciechowskiej.

RadioZET.pl/SA