Zamknij

Martyna Wojciechowska już z córką. Adoptowana Kabula przyleciała do Polski

Redakcja
13.09.2018 11:51
Martyna Wojciechowska
fot. Instagram

Adoptowana przez Martynę Wojciechowską Kabula przyleciała w odwiedziny do Polski. Wojciechowska powitała 20-letnią córkę na lotnisku. Dziewczyna zostanie w Polsce ponad tydzień.

Martyna Wojciechowska i Kabula poznały się cztery lata temu, kiedy podróżniczka kręciła w Tanzanii jeden z odcinków swojego programu: „Kobieta na krańcu świata”. Był to odcinek poświęcony osobom, które są w tym kraju prześladowane ze względu na albinizm. Kabula Nkalango jest właśnie albinoską i przez to straciła rękę. Kiedy Martyna się o tym dowiedziała, była tak poruszona, że chciała pomóc dziewczynie. Postanowiła się nią zaopiekować i dokonała adopcji na odległość.

Zobacz także

Od tamtej pory Wojciechowska regularnie odwiedzała Kabulę w Tanzanii i wspierała ją finansowo. Jednak z okazji 10-lecia swojego programu postarała się o to, by Kabula mogła przyjechać do Polski. Jak informuje „Fakt”, adoptowana córka zostanie u nas ponad tydzień, a Wojciechowska pokaże jej swoje ulubione miejsca w Polsce.

„Moja kochana Kabula w Polsce. Nie wierzę w to, co się dzieje” – napisała na Instagramie Wojciechowska i zamieściła wzruszające zdjęcie z powitania z adoptowaną córką.

Pod postem posypały się komentarze wyrażające wzruszenie i podziw dla Wojciechowskiej.

„Pani Martyna jest Pani przecudownym człowiekiem, szczerym, odważnym, empatycznym. Piękne zdjęcie, życzę udanych chwil i proszę pozdrowić Kabule” – głosi jeden z komentarzy.

Przyłączamy się do tych słów.

RadioZET.pl/SA