Zamknij

Jak naprawdę nazywa się Martyna Wojciechowska? Nie zgadniesz

Redakcja
06.06.2017 12:15
Jak naprawdę nazywa się Martyna Wojciechowska? Nie zgadniesz
fot. ons.pl

Martyna Wojciechowska zaskoczyła wszystkich. Słynna dziennikarka i podróżniczka przyszła na świat nie jako Martyna, a jako Marta. Wiedzieliście o tym?

Wszystko zaczęło się od fotografii legitymacji, które podróżniczka udostępniła na Facebooku i Instagramie.

– Zobaczcie co znalazłam! 1981 rok, moja legitymacja z Pałacu Młodzieży. Wtedy większość czasu spędzałam na treningach... gimnastyki artystycznej. Serio! Cudowny, szczęśliwy i beztroski czas – wspomina Wojciechowska.

O wiele więcej uwagi internauci poświęcili jednak nie komentowaniu uroczej małej dziewczynki z kokardkami, ale jej imieniu. Okazało się bowiem, że Martyna Wojciechowska w rzeczywistości ma na imię Marta. Skąd zatem ta zmiana?

– Faktycznie, w dokumentach figuruję jako Marta Eliza Wojciechowska, ale od dziecka wszyscy mówili na mnie Martyna. Do tego stopnia się to przyjęło, że nauczyciele wpisali imię Martyna na świadectwie maturalnym i… trzeba było je ponownie drukować. Myślę, że imię zawiera pewną energię, determinując to, kim jesteśmy w życiu. Po latach dowiedziałam się, że Marta pochodzi z języka aramejskiego i oznacza piastunkę ogniska domowego, a Martyna pochodzi z łaciny i odnosi się do boga wojny. To drugie imię chyba po prostu lepiej oddaje mój charakter – mówiła dziennikarka w wywiadzie dla „Miasta Kobiet".

RadioZET.pl/SI