Zamknij

Martyna Wojciechowska o depresji. Odpowiedziała na zarzuty internautów. "Byłam wiele razy na dnie"

Maciej Friedrich
21.01.2020 20:31
Martyna Wojciechowska o depresji. Odpowiedziała na zarzuty internautów. "Byłam wiele razy na dnie"
fot. Artur Zawadzki/REPORTER/ EAST NEWS

Martyna Wojciechowska została skrytykowana przez internautów za wpis dotyczący depresji i samobójstw. Podróżniczka postanowiła odeprzeć zarzuty. Wyjaśniła, co miała na myśli, nie zabrakło także szczerego wyznania.

Martyna Wojciechowska to jedna z najpopularniejszych osobowości telewizyjnych w Polsce, która sukces medialny łączy z pasją do podróży. Znana jest między innymi z ogromnego zaangażowania w obronę praw kobiet i dzieci. Adoptowała między innymi dotkniętą albinizmem dziewczynę z Tanzanii

Martyna dla wielu osób jest prawdziwym autorytetem i wzorem do naśladowania. Niestety, jej wpis związany z "Blue Monday" spotkał się z głosami krytyki. Zdaniem części internautów dziennikarka dobre intencje ubrała w nieodpowiednie słowa. Pojawiły się nawet opinie, że wpis Wojciechowskiej pokazuje, że brak jej empatii w stosunku do osób, które walczą z depresją

- Też tak dziwnie odebrałam ten post. Zupełnie niepodobny do Martyny, jakby nie ona to pisała, tylko jakaś pusta laska, która nie wie, co to depresja - napisał jeden z internautów. 

Martyna Wojciechowska o depresji. Gwiazda odpowiada na zarzuty fanów

Martyna postanowiła odpowiedzieć na zarzuty internautów i wyjaśnić, co chciała przekazać w poście. Szczerze wyznała, że w jej życiu też pojawiały się bardzo trudne momenty. 

- Po przeczytaniu Waszych wpisów postanowiłam dodać coś jeszcze. Chciałabym, żebyście dobrze mnie zrozumieli. Sama byłam wiele razy na dnie, tak bardzo upadłam na kolana, że nie wiedziałam, czy się podniosę. I wiem, że cholernie trudno jest zrobić pierwszy krok, zrobić coś inaczej niż zwykle, odważyć się. Ale wierzę też, że odwaga to kwestia decyzji (...) Szczególnie trudno jest dzieciom i młodzieży, kiedy czują, że nie mają wsparcia, zrozumienia od dorosłych. Dlatego numer telefonu zaufania dla dzieci i młodzieży 116-111 powinien znać w tym kraju każdy! - podkreśliła Martyna. 

RadioZET.pl/MF