Zamknij

Martyna Wojciechowska na zdjęciu w zaawansowanej ciąży. "Usłyszałam, że nie będę mieć dzieci"

27.05.2021 14:48
Martyna Wojciechowska
fot. Artur Zawadzki/REPORTER/East News

Martyna Wojciechowska zdecydowała się na mocny wpis z okazji Dnia Matki. Dziennikarka i podróżniczka przyznała, że przeżyła utratę ciąży i nie wiedziała, czy uda jej się zostać mamą.

Martyna Wojciechowska opublikowała z okazji Dnia Matki zdjęcie, na którym pozuje w zaawansowanej ciąży. Dziennikarka obecnie jest szczęśliwą mamą 13-letniej córki Marii, jednak w przeszłości nie wiedziała, czy uda jej się założyć rodzinę. Na drodze stanęły jej poważne problemy zdrowotne. W emocjonalnym wpisie podróżniczka zdradziła, że straciła ciążę i przeszła chemioterapię.

- Moja NAJWAŻNIEJSZA PODRÓŻ. W nieznane i BEZ MAPY. W dodatku całkiem niespodziewana... Mam za sobą trudne doświadczenia, straciłam ciążę, przeszłam chemioterapię i ciężką operację, po której usłyszałam, że raczej dzieci mieć nie będę. Nie miałam wielkiego wyboru, więc po prostu przyzwyczaiłam się do tej myśli - zaczęła Wojciechowska.

Zobacz także: Martyna Wojciechowska jako niemowlę. Pokazała archiwalne zdjęcie z mamą [FOTO]

Poruszające wyznanie Martyny Wojciechowskiej. Opowiedziała o utraconej ciąży

Martyna Wojciechowska opowiedziała o momencie, w którym dowiedziała się, że jednak zostanie mamą. Choć początki z małym dzieckiem były trudne, gwiazda TVN zrozumiała, że jest wystarczająco dobrą mamą i nie musi stawiać sobie wygórowanych wymagań.

- I nagle stał się CUD. W wieku 33 lat zaszłam w ciążę. Przygotowywałam się do macierzyństwa jak do wielkiego projektu: przeczytałam wszystkie książki na ten temat, zrobiłam wielki plan... 17 kwietnia 2008 roku na świat przyszła Marysia. I wtedy okazało się, że nijak się nie przygotowałam się do roli Mamy. Rzeczywistość przerosła moje najśmielsze wyobrażenia. Kto z Was zna to uczucie? Mania płakała, ja płakałam z Nią, obie nie spałyśmy, wciąż myślałam, że wszystko robię źle, że nie potrafię sprostać. Aż zrozumiałam, że robię to, co mogę, najlepiej, jak potrafię. Że... JESTEM WYSTARCZAJĄCO DOBRĄ MAMĄ!

Martyna Wojciechowska w poruszający sposób zwróciła również uwagę na to, że nie każdy chciałby mieć dzieci. Dziennikarka chciałaby, żeby kobiety mogli swobodnie decydować, czy macierzyństwo jest dla nich, czy nie.

- Od 13 lat staram się być dla mojej Córki kiedy potrzebuje rozmowy, dawać przestrzeń do realizowania pasji, rozwijania się, a przede wszystkim dawać Jej poczucie, że zawsze może na mnie liczyć. Dla mnie bycie Mamą to największe szczęście. Ale też rozumiem i szanuję kobiety, które postanowiły wybrać inną drogę. Każda z nas jest wyjątkowa, w pełni kobieca i WYSTARCZAJĄCA, niezależnie od tego, jaką podejmie decyzję - podsumowała.