Zamknij

Martyna Wojciechowska na zdjęciu z adoptowaną córką. Gwiazda apeluje do fanów [FOTO]

Maciej Friedrich
29.11.2019 12:00
Martyna Wojciechowska na zdjęciu z adoptowaną córką. Gwiazda apeluje do fanów [FOTO]
fot. Artur Zawadzki/REPORTER / EAST NEWS

Martyna Wojciechowska wybrała się do Tanzanii by odwiedzić adoptowaną córkę. Dotknięta albinizmem Kabula zakończyła rok szkolny z doskonałym wynikiem. Martyna nie kryła dumy. Zaapelowała do fanów o pomoc w ważnej sprawie.

Martyna Wojciechowska to dla wielu polskich kobiet idolka. Dziennikarka, pisarka i podróżniczka zyskała popularność jako prowadząca "Big Brothera", jednak prawdziwą sławę przyniosła jej seria książek podróżniczych i program "Kobieta na krańcu świata".

W 2015 Martyna odwiedziła Tanzanię, gdzie nakręciła program o szokującym zjawisku prześladowania osób dotkniętych albinizmem. Gwiazdę poruszyła historia 16-letniej Kabuli, której obcięto rękę. Mieszkańcy Tanzanii wierzą bowiem, że ciało albinosów ma magiczną moc. Wojciechowska pokochała Kabulę, która została jej adoptowaną córką. Podróżniczka wybrała się w odwiedziny, by towarzyszyć córce w ważnym dla niej dniu.

 Martyna Wojciechowska o podróżowaniu. „Uśmiechem zawsze się dogadamy” [WIDEO]

Martyna Wojciechowska odwiedziła adoptowaną córkę w Tanzanii. Pokazała zdjęcie z Kabulą

Martyna Wojciechowska towarzyszyła Kabuli podczas zakończenia roku szkolnego. Adoptowana córka podróżniczki świetnie radzi sobie w szkole i marzy o karierze prawniczki. Martyna nie kryje dumy. Na swoim profilu na Instagramie pochwaliła się zdjęciem.

- Kabula idzie jak burza po swoje marzenia! Najlepsza uczennica! 5 dyplomów i wyróżnień. W piątek towarzyszyłam Jej w zakończeniu roku szkolnego i na własne oczy widziałam Jej radość! Tego dnia byli ci, którzy ją kochają i wspierają. Mama i bracia (nie widzieli się bardzo długo) oraz silna reprezentacja ze Stowarzyszenia Misji Afrykańskich - czytamy w poście Wojciechowskiej.

Martyna zapowiedziała również, że planuje budowę domu dla dzieci z albinizmem. Zaapelowała do fanów o pomoc finansową.

- Wspólnie zmieniliśmy życie JEDNEGO CZŁOWIEKA, a za tą zmianą pójdą kolejne. Budujemy dom dla dzieci z albinizmem w Tanzanii. Dołączysz do nas i pomożesz nam stworzyć to wyjątkowe i bezpieczne miejsce? Wejdź na stronę www.unaweza.org i dowiedz się jak możesz pomóc - informuje gwiazda TVN.

NBP ujawnia zarobki. Ile zarabia Martyna Wojciechowska? To najwyższa pensja

Zagłosuj

Oglądasz "Kobietę na krańcu świata"?

Liczba głosów:

RadioZET.pl/MF