Zamknij

Martyna Wojciechowska na zdjęciu ze swoich pierwszych urodzin. To dla niej ważny moment

28.09.2020 22:01
Martyna Wojciechowska
fot. ADAM JANKOWSKI/REPORTER/EAST NEWS

Martyna Wojciechowska podzieliła się z fanami wyjątkowym zdjęciem ze swojego dzieciństwa. To fotka z jej pierwszych urodzin. Dziennikarka dziś świętuje, ale tym razem są to urodziny podwójne. Mija rok od powstania jej fundacji Unaweza.

Martyna Wojciechowska to dziennikarka, podróżniczka i osobowość telewizyjna, która cieszy się sympatią tysięcy fanów. W swoim programie "Kobieta na krańcu świata" wielokrotnie pokazała, że nie boi się trudnych tematów, przykrych spraw i bardzo ciężkich podróży. Podczas realizacji odcinków niejednokrotnie spotkała się z ludźmi, którzy bardzo potrzebują pomocy. I w pewnym momencie stwierdziła, że musi zrobić coś, by im pomóc. Coś więcej niż do tej pory, bo w działalność charytatywną i społeczną Wojciechowska angażowała się od dawna.

Pomysł kiełkował od czasu, kiedy w 2014 roku pracowała nad odcinkiem o przemocy, jakiej w Tanzanii doświadczają albinosi. W ten sposób poznała Kabulę - dziewczynkę, którą Wojciechowska adoptowała w 2017 roku. 28 września 2019 roku podróżniczka skończyła 45 lat. Z tej okazji postanowiła "podarować" sobie nietypowy prezent: otworzyła fundację Unaweza (słowo w języku suahili znaczy po prostu "możesz").

Martyna Wojciechowska jako 20-latka. Stare zdjęcie podróżniczki

Martyna Wojciechowska świętuje podwójne urodziny

Teraz, w rok po otwarciu fundacji, Martyna Wojciechowska świętuje pierwszy rok jej działalności. A że data pokrywa się także i z jej własnymi urodzinami, to okazja do radości jest podwójna. Podróżniczka pochwaliła się tym w sieci, pokazując swoje zdjęcie z pierwszych urodzin.

Fani Martyny pospieszyli z życzeniami. Jeden z internautów zauważa z żartem, że już wtedy było widać, że Martyna kocha ekstremalne przygody:

"Widać w spojrzeniu chęć do skoku i pierwsze przymiarki do spadochroniarstwa" - napisał.

Fundacja Unaweza zajmuje się pomocą kobietom. Do tej pory działania koncentrują się na Tanzanii, jednak w planach jest aktywność na całym świecie, być może i w Polsce.

RadioZET.pl/AS