Zamknij

Martyna Wojciechowska o poważnej chorobie. Miała nigdy nie zostać mamą?

14.05.2021 14:34
Martyna Wojciechowska
fot. Artur Zawadzki/REPORTER/ EAST NEWS

Martyna Wojciechowska zdradziła, że mogła nigdy nie cieszyć się z macierzyństwa. Usłyszała od lekarzy, że może nie zostać mamą z powodu choroby i operacji. Nie ukrywała, że była zaskoczona, kiedy okazało się, że jest w ciąży.

Martyna Wojciechowska to jedna z najpopularniejszych polskich dziennikarek i prezenterek oraz najpopularniejszą krajową podróżniczką. Na swoim koncie ma imponujące doświadczenie, mogliśmy oglądać ją między innymi jako gospodynię pierwszych edycji "Big Brothera". Jednak sławę zawdzięcza programowi "Kobieta na krańcu świata", w którym podróżuje po świecie i pokazuje często ciężkie życie kobiet, które imponują determinacją i siłą charakteru. Zdecydowanie można ją nazwać jedną z twarzy stacji TVN.

Prywatnie Martyna jest szczęśliwą żoną Przemysława Kossakowskiego, z którym dzieli pasję do podróży. W jej życiu nie zawsze było jednak kolorowo, ma za sobą między innymi śmierć partnera Jerzego Błaszczyka i poważny wypadek samochodowy. W rozmowie z Tomaszem Sekielskim wyznała także, że z powodu choroby i operacji mogła nigdy nie zostać mamą ukochanej córki Marii. Nie ukrywała, że ciąża była dla niej niemałym zaskoczeniem.

Martyna Wojciechowska szczerze o chorobie. Mogła nigdy nie zostać mamą?

Martyna Wojciechowska przyznała, że była zaskoczona ciążą, ponieważ lekarze poinformowali ją, że być może nigdy nie zostanie mamą.

- Oczywiście wiem, skąd się biorą dzieci, ale dostałam diagnozę od lekarzy, że nie mogę być mamą. W związku z tym nauczyłam się żyć z tobą myślą, która jest trudna jako dla kobiety, ale przyzwyczaiłam się do myśli, że macierzyństwo nie będzie mi w życiu dane. Związane to było z poważną chorobą, operacją... Byłam przekonana, że nie będę miała dziecka, więc kiedy zaszłam w ciążę, byłam zaskoczona - opowiadała.

Podróżniczka nie ukrywała także, że dowiedziała się o ciąży w dosyć dynamicznym momencie kariery i zastanawiała się, jak połączy pracę z rolą matki.

- Próbowałam poukładać to sobie w głowie, bo moje życie było szalenie rozpędzone: byłam w trakcie realizacji projektu "Korona Ziemi", pracowałam w "National Geographic" jako redaktor naczelna i zastanawiałam się, jak to przemodelować i czy można być podróżniczką z dzieckiem. Z każdej strony słyszałam, że to niemożliwe - podsumowała.

Jak widać, Wojciechowska potrafi sobie poradzić w każdej sytuacji.