Zamknij

Martyna Wojciechowska oszukana. Ktoś wykorzystał jej wizerunek?

Redakcja
30.07.2018 12:22
Martyna Wojciechowska oszukana. Ktoś wykorzystał jej wizerunek?
fot. Instagram:@martyna.world

Martyna Wojciechowska to dla reklamodawców jedna z najcenniejszych osobowości telewizyjnych. Sama podróżniczka natomiast starannie wybiera firmy, z którymi współpracuje. Niedawno ktoś postanowił wykorzystać wizerunek gwiazdy TVN bez jej wiedzy.

Martyna Wojciechowska cieszy się niesłabnącą popularnością i sympatią fanów. A to sprawia, że jest również bardzo cenna dla reklamodawców. W niedawno opublikowanym przez magazyn „Forbes” rankingu najcenniejszych gwiazd podróżniczka zajęła drugie miejsce. Rok temu jednak tryumfowała w plebiscycie. Nic dziwnego, że wiele firm zrobi dużo, aby móc reklamować swoje produkty wizerunkiem Martyny. Niestety, okazuje się, że nie każda zrobi to zgodnie z prawem.

Martyna Wojciechowska oburzona oszustwem

Jakiś czas temu w sieci pojawiły się reklamy cudownego środka na odchudzanie. Pojawił się w nich wizerunek Wojciechowskiej, a także rzekome cytaty z jej wypowiedzi, a nawet wywiadu, jakiego miała udzielić. Problem w tym, że gwiazda stacji TVN nie miała pojęcia o kampanii reklamowej i nigdy nie wyraziła zgody na udział w promowaniu tego typu produktów. Jej wizerunek został zatem bezprawnie wykorzystany. Wzburzona Martyna umieściła komentarz do tej sytuacji na swoim profilu na Instagramie oraz Facebooku.

„Zdecydowanie podkreślam, że nie mam nic wspólnego z reklamą tego środka odchudzającego oraz nigdy z niego (ani tego typu substancji) nie korzystałam. Pojawiające się w Internecie moje wypowiedzi, zdjęcia oraz wywiad opierają się na wymyślonych informacjach dotyczących mojego życia osobistego i nigdy nie były przeze mnie autoryzowane. Zwracam się z apelem do użytkowników sieci: NIE KUPUJCIE TEGO PRODUKTU! Źródło jego pochodzenia, skład oraz działanie nie są sprawdzone i mogą mieć fatalne skutki dla zdrowia. Jedynym, znanym mi i skutecznym sposobem na schudnięcie jest zdrowa, zbilansowana dieta oraz aktywność fizyczna, co zdecydowanie wszystkim polecam” – napisała Martyna Wojciechowska na swoim profilu na Facebooku.

Wojciechowska zapowiedziała, że o sprawiedliwość będzie walczyć na drodze sądowej. Podobno o przywłaszczeniu wizerunku została już poinformowana policja.

RadioZET.pl/MF