Zamknij

Martyna Wojciechowska pokazała adoptowaną córkę. Tak wygląda teraz Kabula [FOTO]

Judyta Wanicka
02.03.2020 17:11
Martyna Wojciechowska
fot. Instagram:@martyna.world

Martyna Wojciechowska pochwaliła się nowym zdjęciem adoptowanej Kabuli. Kaleka dziewczyna cierpiąca na albinizm odnosi kolejne sukcesy w nauce. Podróżniczka nie posiada się z dumy i pokazuje fanom nowe zdjęcia córki.

Martyna Wojciechowska z adaptowaną córką Kabulą

Martyna Wojciechowska kilka lat temu adoptowała na odległość dziewczynkę z Tanzanii, którą poznała podczas realizacji reportażu. Kabula cierpi na albinizm. W dodatku nie ma ręki. Straciła ją przez miejscową ludność, która prześladuje osoby chore na bielactwo i odcina im kończyny, traktując je jak amulety. Dzięki pomocy Martyny Wojciechowskiej Kabula otrzymała miłość i wsparcie. Dzięki pomocy mogła skończyć szkołę, pójść na studia prawnicze i realizować swoje pasje.

Sukienka, którą widzieliśmy w materiale – ta kwiecista – to uszyty strój przez samą Kabulę. W Tanzanii nie ma zbyt wielu sklepów z ubraniami, więc kupujemy kolorowe materiały i Kabula szyje kreacje. Widziałam, jak to robi – pomaga sobie brodą, ramieniem. Ma się wrażenie, że dla tej dziewczyny nie ma żadnej przeszkody - opowiadała Martyna Wojciechowska w TVN.

21-latka wkrótce zamieszka w nowo wybudowanym domu, który finansuje fundacja Martyny Wojciechowskiej.

Obecnie naszym najbardziej pilnym projektem jest budowa domu z albinizmem w Tanzanii. W tej chwili mamy już pięć podopiecznych i tych dzieciaków, mam nadzieję, będzie więcej. (...) Potrzebujemy jeszcze około 200 tysięcy złotych - powiedziała Wojciechowska w "Dzień Dobry TVN".

Podróżniczka zaapelowała o wsparcie projektu na Instagramie. Opublikowała również najnowsze zdjęcia Kabuli. Już w kwietni będzie można ja zobaczyć w Polsce, bowiem Kabula ponownie zamierza odwiedzić swoją przybraną mamę.

Kabula będzie w Polsce na miesiąc albo dwa, na zasłużone wakacje. Będzie morze, będą góry, może wizyta w Dzień Dobry TVN - zapowiedziała Martyna Wojciechowska.

Martyna Wojciechowska adoptowała drugą dziewczynkę z Tanzanii

Dwa lata temu Martyna Wojciechowska adoptowała kolejną nastolatkę z Tanzanii. Tatu ma 16 lat i jest przyjaciółką Kabuli. Podobnie jak ona cierpi na albinizm. Kabula i Tatu są ze sobą bardzo zżyte - razem się uczą i spędzają czas. Rok po adoptowaniu Tatu Martyna Wojciechowska zdecydowała się pokazać internautom, jak wygląda jej nowa córka.

Mamo, chciałabym mieć siostrę. Chciałabym, żeby jeszcze jedna dziewczynka dostała taką szansę jak ja” - powiedziała mi Kabula ponad rok temu. I tak oto w naszym życiu pojawiała się Tatu, która stała się dla Kabuli adoptowaną siostrą, najlepszą przyjaciółką i moją kolejną podopieczną i córką. Kabula i Tatu mieszkają dziś w prywatnej szkole z internatem w Mwanzie i pilnie się uczą, żeby któregoś dnia zmieniać życie innych osób chorych na albinizm w Tanzanii - opowiadała podróżniczka w "Dzień Dobry TVN".

RadioZET.pl/jw