Zamknij

Martyna Wojciechowska zabrała głos w sprawie promocji plastiku

Redakcja
15.06.2018 13:49
Martyna Wojciechowska
fot. Instagram

Martyna Wojciechowska została skrytykowana przez fanów za promowanie plastikowych butelek. Teraz wreszcie zabrała głos w tej sprawie. Jak tłumaczy kontrowersyjny wpis?

Niedawny post Martyny Wojciechowskiej wywołał w sieci niemałe poruszenie. Podróżniczka ciesząca się dużą popularnością i zaufaniem opublikowała wpis, w którym twierdzi, że „plastik nie jest taki zły”. Przekonuje, że szkło nie rozłoży się nigdy, a plastikowa butelka tak. Zbiór faktów i mitów o plastiku opatrzony jest zdjęciem z plastikową butelką wody mineralnej znanego producenta.

Martyna Wojciechowska promuje plastik!

Martyna Wojciechowska we wpisie na Instagramie wyjaśniła, że zależało jej przede wszystkim na wywołaniu dyskusji i zwróceniu uwagi na fakt, że to od każdego z nas zależy, czy plastikowa lub szklana butelka stanie się surowcem wtórnym.

„Widzę, że mój wczorajszy post wzbudził duże zainteresowanie i bardzo mnie to cieszy! Dziękuję Wam za zaangażowanie w sprawę, która również dla mnie jest ogromnie ważna. Najważniejsza. Bo przecież mamy jeden Dom – planetę Ziemia i wszyscy musimy ją chronić” – pisze Wojciechowska. „Macie rację, TO OD KAŻDEGO NAS ZALEŻY CZY PLASTIKOWA LUB SZKLANA BUTELKA STANIE SIĘ SUROWCEM WTÓRNYM! Kluczowe jest właściwe postępowanie z każdym opakowaniem – to, co z nim zrobimy, ma bezpośredni wpływ na to, jak odczuje to Natura. Wszystko zależy od nas i dlatego SEGREGACJA ODPADÓW JEST TAK WAŻNA! I właśnie o tym chciałam Wam napisać w moim wczorajszym poście” – tłumaczy.

Podróżniczka dodała, że to, w jakim stanie pozostawi planetę dla swojej córki Marysi i przyszłych pokoleń, ma dla niej ogromne znaczenie. Stwierdziła, że będzie ten temat poruszać, choć z dalszej wypowiedzi stwierdzić można, że będzie to kontekst marki wody mineralnej, która pojawiała się w jej postach z hashtagiem #postronienatury.

„Nie jest to jednorazowy wpis, lecz temat, który będę kontynuowała, bo przyszłość naszej planety i to, w jakim stanie pozostawię ją dla mojej córki Marysi i przyszłych pokoleń ma dla mnie ogromne znaczenie. Już niebawem na moich profilach więcej faktów na temat segregacji odpadów i bycia po stronie Natury. Zapraszam do dyskusji i bardzo dziękuję za Wasze zaangażowanie” – podsumowuje.

Łatwo było przewidzieć, że tłumaczenia te nie będą wystarczające. Post Wojciechowskiej znów zalewają krytyczne komentarze.

„Nigdy bym się nie spodziewał tak krótkowzrocznego stanowiska. Przecież założenie ze wszyscy będą recyklingować jest utopią. Zawsze będzie odsetek który będzie miał to gdzieś. Gdybyśmy doprowadzili do stanu gdzie plastik nie będzie produkowany to przynajmniej w ten sposób ograniczymy wpływ tej grupy ma środowisko. Proszę poczytać o mikroplastiku i jego wpływie na łańcuch pokarmowy wraz z kancerogennymi konsekwencjami. Pisze o tym BBC, CNN itd. Naprawdę proszę pamiętać, że jest Pani osobą publiczną i ma duży wpływ wiec czasem może warto posypać głowę popiołem i przyznać się do blędu!?” – pisze jeden z internautów.

RadioZET.pl/SA