Zamknij

Martyna Wojciechowska zmieniła imię. Jak się teraz nazywa?

Redakcja
08.01.2019 11:41
Martyna Wojciechowska zmieniła imię. Jak się teraz nazywa?
fot. Instagram:@martyna.world

Martyna Wojciechowska zdecydowała się na zmianę imienia. W sieci opublikowała zdjęcie swojego nowego dowodu osobistego. Jak teraz nazywa się gwiazda TVN?

Martyna Wojciechowska to najsłynniejsza polska podróżniczka i jedna z największych gwiazd stacji TVN. Sławię przyniósł jej program "Kobieta na krańcu świata", jednak Wojciechowska ma na koncie wiele innych sukcesów medialnych i sportowych. Była między innymi redaktor naczelną polskiej edycji magazynu "National Geographic". Jest trzecią Polką w historii, która zdobyła na Koronę Ziemi, czyli najwyższe szczyty każdego z kontynentów. Jako pierwsza kobieta z Europy Środkowo-Wschodniej ukończyła rajd Sahara-Dakar. Wizerunek Wojciechowskiej wykorzystywany jest w wielu kampaniach reklamowych, a sama podróżniczka zarabia na tym fortunę. Fani doceniają w niej połączenie delikatności z silnym charakterem i odwagą. Teraz gwiazda TVN podjęła kolejną ważną decyzję w swoim życiu. Zdecydowała się na zmianę imienia.

ZOBACZ: Ile Martyna Wojciechowska zarabia na reklamach?

EN_01345696_0008
fot. VIPHOTO/East News

Martyna Wojciechowska zmieniła imię

W wieku 45 lat Martyna Wojciechowska zdecydowała się na zmianę imienia. W sieci opublikowała zdjęcie swojego nowego dowodu osobistego. Wszystkich fanów, którzy boją się, że nowe imię źle wpłynie na utrwalony wizerunek gwiazdy, uspokajamy. Okazuje się bowiem, że Wojciechowska zmieniła swoje imię na...Martyna. W rzeczywistości podróżniczka miała na imię Marta, a jest Martyna imieniem, które sama sobie nadała. Teraz może posługiwać się nim już oficjalnie. Jak sama napisała na Instagramie:

- Do tej pory to Marta Eliza podróżowała na krańce świata, od teraz będzie oryginalna Martyna. Zamieniłam „opiekunkę ogniska domowego” (znaczenie imienia Marta z języka aramejskiego) na „wojowniczkę” (imię Martyna pochodzi od Marsa, boga wojny). To imię wybrało mnie wiele lat temu, jeszcze kiedy byłam dzieckiem, a teraz, po 45 latach postanowiłam to nareszcie sformalizować! Co za ulga!

 Paradoksalnie, duża zmiana w życiu Wojciechowskiej nie będzie praktycznie zauważalna dla jej fanów.

ZOBACZ TEŻ: Martyna Wojciechowska adoptowała kolejne dziecko

Dawód Martyny
fot. Instagram:@martyna.world

RadioZET.pl/MF