Zamknij

Uczestniczka "Kuchennych rewolucji" nie żyje. Magda Gessler bardzo ją chwaliła

22.09.2021 13:01
Magda Gessler
fot. Wojciech Olszanka/Dzien Dobry TVN/East News/screen FB Kuchenne Rewolucje naszymi oczami

Nie żyje uczestniczka "Kuchennych rewolucji", którą zachwycała się Magda Gessler. Marzenna Koniuszy prowadziła popularny lokal w Gorzowie Wielkopolskim.

Marzenna Koniuszy nie żyje. Była uczestniczką " Kuchennych rewolucji", która zachwyciła Magdę Gessler. Kobieta przez prawie 40 lat prowadziła swój lokal, który niestety zaczął podupadać. O pomoc poprosiła znaną polską restauratorkę. Informacja o śmierci szefowej baru mlecznego "Agata" w Gorzowie Wielkopolskim pojawiła się we wtorek na blogu "Kuchenne Rewolucje – naszymi oczami" w mediach społecznościowych.

Zobacz także: Krystyna Janda ostro o niezaszczepionych. "Niech w ogóle nie przychodzą"

Magda Gessler była nią zachwycona. Marzenna Koniuszy z "Kuchennych rewolucji" nie żyje

Marzena Koniuszy zmarła w wieku 59 lat. Od blisko 40 lat była szefową baru mlecznego "Agata". Po udziale w "Kuchennych rewolucjach" bar na nowo odżył, a Magda Gessler okrzyknęła go najlepszym barem mlecznym w Polsce.

"W poniedziałek 20 września w wieku 59 lat zmarła Marzenna Koniuszy, szefowa kultowego baru Agata. Pracowała w nim aż cztery dekad" - poinformowano.

"Bar Agata to kultowe miejsce w Gorzowie. W latach 1965-2005 funkcjonował przy ul. Wodnej. Później, w latach 2005-2017 na rogu ulic: Sikorskiego i Jancarza. A od września 2017 r. mieści się przy al. Konstytucji 3 Maja. Niedawno przeszedł Kuchenne Rewolucje. Na początku sierpnia przyjechała do niego słynna Magda Gessler. Po jej wizycie i wprowadzonych zmianach bar zaczął przeżywać oblężenie. Pani Marzenny wzrost klientów nie przerażał" - czytamy we wpisie.

Bar mleczny "Agata" w "Kuchennych rewolucjach"

Marzenna Koniuszy bardzo dobrze znała swój fach. Od prawie 40 lat pracowała w barze mlecznym, do którego przyszła zaraz po skończeniu szkoły. Niestety, z powodu pandemii lokal zaczął podupadać. Po rewolucjach Magdy Gessler znowu pojawiły się w nim tłumy, a restauratorka okrzyknęła bar "Agata" najlepszym barem mleczny w Polsce. Zaledwie na początku września Gessler wychwalała lokal w social mediach: "Najlepszy bar mleczny w Polsce w Gorzowie Wielkopolskim. Szefowa kuchni, Pani Marzenna pracująca 40 lat w tym miejscu fantastycznie gotuje i zarządza kuchnia. Spróbujcie sami! Nareszcie może sama wybierać wspaniałe produkty regionalne... i z michy czaruje smakami mojego dzieciństwa… mojej babci Ireny".

Dowiadując się o śmierci pani Marzenny, Gessler napisała: "To ogromna strata".