Zamknij

MasterChef 9 FINAŁ: Aleksandra Juszkiewicz wygrała program i zdobyła tytuł MasterChefa

06.12.2020 21:29
MasterChef
fot. Michal WARGIN/East News

Za nami finałowy odcinek 9. edycji "MasterChefa". Troje finalistów zmierzyło się ze skomplikowanymi kulinarnymi wyzwaniami, walcząc o główną nagrodę. Ostatecznie najlepiej poradziła sobie Aleksandra Juszkiewicz i to ona wygrała program. 

Finał 9. edycji " MasterChefa" za nami. Oparte na brytyjskim formacie talent-show, w którym uczestnicy imponują kulinarnym talentem i mierzą się z często wymagającymi kuchennymi wyzwaniami, cieszy się ogromną popularnością. Duża w tym zasługa charyzmatycznego jury. Anna Starmach, Michel Moran i Magda Gessler tworzą zgraną drużynę, zachwycając widzów nie tylko ogromną branżową wiedzą, ale także poczuciem humoru.

W finale "MasterChef 9" zmierzyła się trójka uczestników: Sylwia Garska-Chmarycz, Aleksandra Juszkiewicz oraz Tomasz Skobel. Poziom był bardzo wysoki, a rywalizacja zacięta. W pięknym mazurskim zamku na finalistów czekało wieloetapowe punktowane zadanie, musieli także stworzyć jak najlepsze menu.

ZOBACZ TAKŻE:  Michel Moran siedział w areszcie. Juror "MasterChefa" walczył o syna  

MasterChef 9 FINAŁ - Aleksandra Juszkiewicz zwycięzcą 9. edycji

Finalistom w ostatecznym starciu towarzyszyli najbliżsi, co dawało im jeszcze większą motywację. Przypomnijmy, że główną nagrodą w "MasterChefie" jest 100 tysięcy złotych, możliwość wydania własnej książki kucharskiej oraz rzecz jasna prestiżowy tytuł MasterChefa.

Tematem pierwszego zadania było danie z grzybami. W tej konkurencji najlepiej poradziła sobie Ola Juszkiewicz. Następnie w zaledwie 30 minut finaliści musieli przygotować kotleciki jagnięce. Tutaj zatryumfował Tomasz Skobel. W trzeciej odsłonie zmagań należało zmierzyć się z tematem płonących naleśników. W tym zadaniu jurorów najbardziej zachwyciło danie Sylwii. Najmniej punktów uzbierał Rafał i nie zakwalifikował się do ostatniego etapu walki o główną nagrodę. 

Sylwia i Ola miały za zadanie przygotować trzydaniowe menu. 120 minut miało zadecydować o tym, kto zostanie nowym MasterChefem. Dania kaszubskie starły się z daniami z rejonu Warmii i Mazur. Uczestniczki raz za razem zaskakiwały jurorów, jednak zwycięzca mógł być tylko jeden.

Zwyciężczynią 9. edycji "MasterChefa" została Aleksandra Juszkiewicz.